KADIN

3.362 kez izlendi
5 / 3.00 - 1 Oy
Gönder Sitene Ekle
Yaşlılık döneminde bir takım metabolik hastalıkların ortaya çıkma ihtimali yüksek olduğu için özellikle dışarıdan alınan hazır yiyecekleri tüketmede dikkatli davranmakta fayda vardır. Çünkü dışarıdan aldığımız birçok besinde, siz eklemiyor olsanız bile tuz miktarı oldukça yüksektir. Hazır paketli ürünlerde yine dikkat edilmesi gereken, paketin arkasına baktığınızda görebileceğiniz tuz miktarının yoğunluğudur.

Özellikle yaşlılık döneminde bir takım hastalıkların ortaya çıkma ihtimali daha hızlı olduğu için hazır besinleri çok fazla tüketmemekte fayda vardır. Bunların yanı sıra yaşlılık döneminde sigara ve alkol tüketimini en aza indirmek hatta gerekiyorsa tamamen bırakmak da sağlığınızı olumlu yönde etkileyecektir.

Metabolizma hızımız her yıl yüzde 2 oranında yavaşladığı için yaşlılık dönemine geldiğimizde, metabolizmamız daha da yavaşlamış olacaktır. Özellikle bu süreç içinde yüksek kalorili besinleri tüketmemeye özen göstermek, beslenmemizi daha çok kaliteli gıdalardan sağlamak, meyve suyu yerine meyvenin kendisini yemeyi tercih etmek çok daha olumlu etkiler yaratacaktır. Çünkü yaşlılık dönemi içinde içeceğiniz meyve suları ya da yiyeceğiniz hazır gıdaların karbonhidrat miktarı fazla olduğu için kilo almanızı ve karın bölgesinde yağlanmayı arttıracaktır.

Yorumlar