KADIN

6.660 kez izlendi
5 / 4.50 - 2 Oy
Gönder Sitene Ekle
Vejetaryen anne adayları, dengeli bir beslenme programı uygulamaları durumunda, vejetaryen olmayan anne adaylarına göre hiçbir eksiklik veya problem yaşamadan hamileliklerini sürdürebilirler.

Vejetaryen anne adaylarında karşılaşılabilecek en büyük problemlerden bir tanesi, protein kaynaklarını ne şekilde tükettikleridir. Burada incelenmesi gereken şey, vejetaryen anne adayının hayvansal kaynaklı proteinleri tüketip tüketmediğidir.

Anne adayı, eğer hayvansal kaynaklı proteinleri tüketiyorsa, bizim için çok daha kolay bir takip süreci doğacaktır. Çünkü bu kaynakları tüketerek annenin protein ihtiyacını gidermek mümkündür. Peynir, süt, yumurta, yoğurt tüketen bir anne buna bağlı olarak, B12 vitamini, kalsiyum, çinko gibi elementlerin de tüketimini sağlamış olur.

Protein kaynaklarını hiçbir şekilde hayvansal gıdalardan almayan anne adaylarına, daha fazla tüketilen kuru baklagil, soya kaynaklı süt veya peynir, ceviz, fındık, badem önererek açık kapatmaya çalışırız.

Burada önemli olan annenin ihtiyaçlarının tam belirlenip, kendi vücuduna uygun porsiyon miktarlarının bulunmasıdır.

Omega 3, her türlü anne adayında hamileliğin sağlıklı gelişimi ve bebeğin zihinsel gelişimi açısından çok önemli rol oynadığından, anne vejetaryen ise bu konuda bilgilendirilmelidir. Omega 3 kaynakları olan, keten tohumu, ceviz, yeşil yapraklı sebzeler, brokoli, Brüksel lahanası gibi besinleri tüketmesi sağlanmalıdır.

Yorumlar