KADIN

4.304 kez izlendi
5 / 3.00 - 1 Oy
Gönder Sitene Ekle
Uykuda solunum bozukluğu tedavi edilmezse, bir takım sonuçlara yol açmaktadır.

Eğer tedavi edilmezse, bu insanların zaman içerisinde hipertansiyona maruz kalma ihtimalleri yüzde 100'dür. Eğer hipertansiyon varsa bu kişide, hipertansiyon dirençli hale gelir ve tedaviye cevap vermez.

Uykuda solunum bozukluğu, kalp krizi ve kalp yetmezliği gibi bir takım kalp hastalıklarını tetikler. Beyine pıhtı atılmasıyla şekillenen felçleri, obeziteyi ve şeker hastalığını tetikleyebilir.

Tedavi çocuklarda ve erişkinlerde farklılık gösterir. Çocuklarda teşhis edildiği zaman, bademciklerin alınması ve geniz etlerinin temizlenmesi birincil tedavidir.

Erişkinlerde ise hastalık hafifse, boğaz ve buruna yönelik cerrahi operasyonlar düşünebilir. Ama ana tedavi cihaz tedavisidir. Cihaz tedavisi, uykuda beynin yapması gereken normal solunumu, cihazla bizim yerine getirmemizdir. Gece sığ solunumda farklı tipte bir cihaz kullanılırken, nefesin tamamen kesilmesinde bambaşka cihazlar kullanılır. Ezbere yapılmayacak tedavilerdir. Dolayısıyla tedaviye karar vermek için hastaya uyku tetkiki yapılır, hangi tipte cihazın kullanılması gerektiğine karar verilir.

Yorumlar