KADIN

5.504 kez izlendi
5 / 0 - 0 Oy
Gönder Sitene Ekle
Tüp bebek tedavisinde elde edilen embriyolar, daha önceden fabrikalarda hazırlanmış olan medyum sıvıları içerisinde geliştirilmektedir.

Ancak iki veya daha fazla kaliteli embriyo transferine rağmen gebelik elde edilemeyen vakalarda, embriyo ile endometrium adı verilen rahim iç zarı arasında uyuşmazlık vardır öngörüsünden hareketle, bu işlemi laboratuvar ortamında yani embriyo transferini yapmadan önce karşılaştırmak hedeflenir.

Bunun için tüp bebek tedavisine başlamadan bir kaç ay önce, kadının adetinin uygun bir gününde, rahim içerisinden endometrial örnekler almaktayız. Kadının kanından elde edilen bazı sıvılar ile endometrium örneklerini ve bazı fabrikasyon sıvılarını bir araya getirerek, hasta için özel olarak bir medyum hazırlarız. Embriyoları da bu özel olarak hazırlanan medyumlar içerisinde geliştiririz.

Eğer tüp bebek tedavisinin başarısızlığı uyuşmazlığa bağlı ise, embriyolar yapay rahim olarak tabir edilen medyumların içerisinde gelişmezler. Böylece bunun ayrımına varılmış olunur.

Yorumlar