KADIN

67.187 kez izlendi
5 / 3.25 - 16 Oy
Gönder Sitene Ekle
Tombalanın şans oyunları arasında ayrı bir yeri vardır. Çok basit bir oyun olmasına rağmen, yılbaşı gecelerinin vazgeçilmez eğlencesidir.
1. Adım
Hediyeleri belirleyin
Oyunu kazanana verilecek hediyeyi belirleyin. Hediye verilmesi şart değildir ancak, küçük bir hediye oyuna daha fazla heyecan katacaktır. Ayrıca birinci ve ikinci çinkolar için de ana ödülden daha küçük hediyeler verilebilir.
2. Adım
Torbaya numaraları koyun
1’den 90’a kadar numaralandırılmış küçük pulları, koyu renkli bir torbaya koyun.
3. Adım
Kartları dağıtın
Her oyuncuya bir tane tombala kartı dağıtın.
4. Adım
Kapatma kağıtlarını hazırlayın
Tombala kartlarındaki numaraları kapatmak için kullanılacak küçük kağıt parçacıklarını, herkesin alabileceği şekilde ortaya koyun.
5. Adım
Birini seçin
Numaraları çekecek olan oyuncuyu seçin. Oyunculardan biri torbanın içindeki numaraları karıştırarak, rastgele birini çeker ve bu numarayı yüksek sesle söyler. Çekilen numaralar kenara ayrılır ve oyunun sonuna kadar bir daha kullanılmaz.
6. Adım
Numaraları kontrol edin
Numaraları kontrol edin. Her oyuncu okunan numaranın elindeki kartta bulunup bulunmadığını kontrol eder. Eğer numara kartında varsa, üzerini kapatır.
7. Adım
Çinko yapın
Çinko yapmaya çalışın. Tombala kartlarındaki üç sıradan herhangi birini tamamen kapatan ilk oyuncu, birinci çinko yapmış olur. Herkesin duyabileceği şekilde "birinci çinko" diye bağırır. Eğer birinci çinko için bir hediye belirlenmişse, oyuncu bu hediyeyi kazanır.
8. Adım
İkinci çinko yapın
İkinci çinko yapın. Oyunda iki sıra birden kapatan ilk oyuncu ikinci çinko yapmış olur ve yine herkesin duyabileceği şekilde "ikinci çinko" diye bağırır. Eğer ikinci çinko için belirlenmiş bir hediye varsa, oyuncu bu hediyeyi kazanır.
9. Adım
Tombala yapmaya çalışın
Tombala yapmaya çalışın. Kartındaki bütün numaraları ilk kapatan oyuncu tombala yapmış ve oyunu kazanmış olur. Oyuncu, sesli olarak tombala yaptığını söyler ve oyun başında kararlaştırılan ödülü kazanır.
İPUCU
Çinkoların veya tombalanın aynı anda, birden fazla kişi tarafından yapılması durumunda ödüller paylaştırılır.
10. Adım
Tekrar başlayın
Numaraları torbaya koyup karıştırın. Oyuncuların elindeki kartları alıp karıştırarak yeniden dağıtın ve oyuna yeniden başlayın.
Belki bir sonraki elde büyük ödülü siz kazanırsınız!

Yorumlar