KADIN

34.240 kez izlendi
5 / 4.00 - 2 Oy
Gönder Sitene Ekle
Tatlı Tarifleri - Tiramisu Tarifi: Espressoların içerisine bir küp kadar esmer şeker ve bir çorba kaşığına denk gelecek kadar badem likörü koymak gerekir. Ardından karıştırılıp eritilir. Şekerin eridiğinden emin olana kadar karıştırmaya devam edilir.

Önce bir yumurtanın tamamı, sonra kalan iki yumurtanın sarısı ve beyazı ayrılır. Bu işlemi yaptıktan sonra öncelikle sadece sarıların olduğu yumurta yoğun bir şekilde çırpılır. Ardından yaklaşık 60 gr. kadar şeker katılır ve çırpma işlemine devam edilir. İçine mascarpone peyniri katılır. Ağır ağır yumurtayla özdeşleşmesini sağlarız.

Yumurta aklarının içerisine bir çay kaşığı kadar tuz dökülür. Mikserin değiştirilen başlığıyla, yumurtanın beyazı kar haline gelene kadar çırpılır. Ardından yumurta akları bir önceki kremanın üzerine dökülür ve karıştırılır. Tiramisu kreması bir muhallebi kıvamında olmalıdır.

Bir fincan kahve bir kabın içerisine dökülür. Kedi dillerinin bir tarafı şekerli bir tarafı düz olur. Şekerli kısımlarını iki defa batırmak kaydıyla kahvenin içerisine batırır ve iyice emmesini sağlarız. Kedi dillerinin ıslanmayan kısımları biraz sert kalır. Onların üzerine kahve dökerek her tarafının yumuşamasını sağlarız. Daha önceden hazırlanan kremanın yarısı bisküvinin üzerine dökülür. Ardından üzerine bitter kakao serpilir. İkinci katmana geçilir ve bisküviler dizilmeye devam edilir. Kalan krema bisküvilerin üzerine boca edilir.

Daha zengin bir tat vermek için üzerine bitter çikolata rendelenebilir.

Yorumlar