KADIN

20.288 kez izlendi
5 / 5.00 - 4 Oy
Gönder Sitene Ekle
Terlemek, sağlıklı bir vücudun en temel gereksinimlerindendir. Pek çok zararlı madde bu yolla vücuttan atılır. Fakat terlemeyle ortaya çıkan koku, çoğu insan için rahatsızlık vericidir. Oysa bu meseleyi çözmenin çok basit yöntemleri var.
1. Adım
Düzenli duş alın
Düzenli olarak duş alın. Özellikle spor yaptıktan sonra ve yaz aylarında duş almayı ihmal etmeyin.
2. Adım
Nemli bırakmayın
Koltuk altı bölgenizi nemli bırakmayın. Duş aldıktan sonra bir havluyla kurulayıp öyle giyinin. Ter kokusuna neden olan bakteriler nemli ortamlarda daha çabuk ürer.
3. Adım
Tıraş edin
Koltuk altı bölgenizde bulunan tüyleri tıraş edin. Tıraş edilmeyen tüyler koltuk altının nemli kalmasını ve bakterilerin çoğalmasını sağlar.
4. Adım
Terletmeyen kıyafetler giyin
Yazın terletmeyen ince kumaşları tercih edin. Kış aylarında ise kazakların içine, terletmeyen kumaşlardan yapılmış fanila veya atlet giyin.
5. Adım
İç çamaşırlarınızı değiştirin
İç çamaşırlarınızı her gün mutlaka değiştirin.
6. Adım
Beslenmenize dikkat edin
Beslenmenize dikkat edin. Baharatlı gıdalar, ter kokusunu tetiklemektedir. Baharatlı yiyeceklerden uzak durmaya çalışın.
7. Adım
Terlemeyi önleyici ürünler kullanın
Terlemeyi önleyici, koku giderici ürünler kullanın. Özellikle emici özelliği bulunan pudralar, koltuk altınızı kuru tutarak bakterilerin üremesini önler ve sizi rahatlatır.
8. Adım
Uzmana başvurun
Ne yaparsanız yapın, ter kokusuna engel olamıyorsanız bir uzmana başvurun. Ter kokusu bir hastalığın ya da hormon bozukluğunun habercisi olabilir. Doktora gitmeyi ihmal etmeyin.
İnsan vücudunda, 2 ila 6 milyon arası ter bezi olduğunu biliyor muydunuz?

Yorumlar