KADIN

16.604 kez izlendi
5 / 5.00 - 1 Oy
Gönder Sitene Ekle
Tango yapmak için, öncelikle rahat bir kıyafet tercih edilmelidir. Dans derslerinde veya dans gecelerinde, kıyafet olarak farklı tercihler olabilir.

Bize ne giyilmesi gerektiğini sorduklarında, kadınlar için, günlük rahat kıyafetler giyilebileceğini söylüyoruz. Erkekler için de tek dikkat ettiğimiz, ayakkabı tercihlerinde bot, çizme vb. ayakkabıların tercih edilmemesidir.

Kadınlar, eğer esnek hareket çalışacakları derslere giriyorlarsa, tayt üzerine bluz tercih edebilirler. Ya da bir dans gecesinde ise, etek tercih edilebilir. Kişinin rahatlığı ve konforu ön plandadır.

Dans derslerinde ve gecelerinde, dans ayakkabısı çok önemlidir. Üstü yumuşak, altları süet ayakkabılar tercih edilir ki, kişi çok rahat ayak hareketlerini gösterebilsin. Kadınlar için, hafif ince topuk ya da kalın topuk, önü esnek ayakkabı tercih edilebilir.

Kadınlar için ilk derslerde üstü kapalı ayakkabı giyilmesini tavsiye ederiz. İlerleyen zamanlarda, kişinin ayağını geriye uzatma rahatlığı geliştikçe, üstü açık ayakkabı tercih edilebilir.

Yorumlar