KADIN

3.765 kez izlendi
5 / 5.00 - 2 Oy
Gönder Sitene Ekle
Spor yaparken beslenmenin değişmesi gerekmektedir. Çünkü aktif bir insanın beslenmesinde biraz daha kalori bulunması gerekmektedir. Fakat bu kalori fazlalığının dengesi önemlidir. Fazla kaçırıldığında kilo alınmakta, uygun bir yerde tutulduğunda kilo verilmekte ve kas kütlesi arttırılmaktadır.

Spordan 20-30 dakika önce alınması gereken karbonhidrat içeriği yüksek bir gıda spor performansını arttırabilir. Meyve yenebilir, bir dilim ekmeğe sürülen fıstık ezmesi, bir bardak süt spor öncesi ara öğün olabilir. Peynirli ya da ton balıklı bir sandviç yapılması da kasları destekleyecektir. Önemli olan bunu rutin hale getirmektir. Vücudun spor öncesi ve sonrası ihtiyacını karşılaması gerekmektedir. Bu yapılmazsa hem spordan verim alınamaz, hem de kas kalitesi düşer.

Spor yapan insanların aslında ilk düştükleri yanılgılardan bir tanesi, spora başladıkları için vücutlarının besin desteğine ihtiyacı olmadığını düşünmeleridir. Bu doğru değildir, çünkü biz besinleri rahatlıkla herhangi bir doğal üründen alabiliriz. Vücutta bir besin eksikliği varsa, bilinçsizce besin destekleri vücuda uzun sürede zarar verebilir.

Yorumlar