KADIN

15.959 kez izlendi
5 / 0 - 0 Oy
Gönder Sitene Ekle
Sivilceleri önlemek için bize yardımcı olabilecek bitkiler ikiye ayrılabilir. İçten tüketilebilecek ve dıştan sürme yoluyla kullanılacak bitkilerdir. Sivilce aslında mikro organizmaların yaptığı bir enfeksiyon cinsidir. Çok ciddi bir enfeksiyon değildir elbette ama bazen ileri formları da oluşabilmektedir. O yüzden başta cildin dezenfeksiyonu çok önemlidir.

Fakat cilt tahriş edilmeden dezenfekte edilecek bir yüzeydir. O yüzden cildi hem besleyecek hem de dezenfekte edecek bir takım bitkilerin çayını yaparak yüzünüzü silebilir ve bu çayı buz kalıplarına doldurup kompres uygulayabilirsiniz.

Ada çayı, lavanta ve civan perçemi bu bitkilerin başında gelir. Bunların içerisinde mikrop öldürücü maddeler vardır. Cildi germezler ve yakmazlar. Birer çorba kaşığı ada çayı, lavanta veya papatyayı, bir su bardağı suyla 10 dakika kadar demleyip yüzünüze kompres yapabilirsiniz. Ya da buz kalıplarında dondurup, cildinizi iyice temizledikten sonra yüzünüzde gezdirebilirsiniz.

İçten kullanılacak bitkilerin de vücuttan toksin atması gerekir. Kereviz yaprakları ve sapı bunu çok iyi yapar. Maydanoz çayı bu konuda çok etkilidir, ayrıca mikrop öldürücü özelliği vardır. Lavanta da çok iyi bir yardımcıdır. Günde iki fincan kekik çayı da tüketilebilir.

Yorumlar