KADIN

24.423 kez izlendi
5 / 3.00 - 1 Oy
Gönder Sitene Ekle
Saç telinin sağlıklı olup olmadığını tam olarak tespit etmek en önemli başlangıçtır. Sıcak makasla saçı kesilen bir insanın ortalama 30 santimetrelik bir saçı, bu saçın uçlarında 4 santimetrelik bir kırığı varsa, minimum 4.5 santimetre bölümünden sıcak makasla darbe vurulmalı ve kırık bölge dışarı atılmalıdır.

Bu andan itibaren saç tamamen sağlıklıdır. Uzaması hızlı bir şekilde, saç çapı kalınlaşarak devam edecektir. Bu ilk seanstan itibaren gözlemlenebilir.

Bazı durumlarda kimyasal işlemlerden yanmış saçlardan bahsedilebilir. Örneğin; 30 cm. saçın 15 cm'si yandıysa ve müşteri bunun kesilmesinden yana değilse, mümkün olduğunca izin verilen şekilde düşük ayarlanmış sıcak makas derecesiyle makas darbesi vurulur. Geri kalan kısma, son derece gelişmiş nano teknolojik saç bakımı ya da benzer ürünlerle destek verilir. Düzenli olarak saç sıcak makasla temizlenir, en yakın sürede de sağlam bir şekilde hayatına devam edebilir.

Sıcak makas bir tercihtir. Yanmış saçlarda tek seferlik bir bakımla da sonuç elde edilebilir, ya da tamamen yanık ve kırık bölge atılır, geri kalan sağlıklı saç ilk seanstan itibaren kullanılabilir.

Yorumlar