KADIN

32.953 kez izlendi
5 / 5.00 - 2 Oy
Gönder Sitene Ekle
Bebek saçı adı verilen ince telli, zayıf ve hiç bir şekilde uzamayan saçlar, özellikle sıcak makasın kullanıldığı saç tipleridir.

Normal şartlarda, saçlarının uçlarından her ay 1 cm. aldırması gereken birinin saçları sıcak makasla kesilirse, en az 6 ay boyunca saç uçları kırılmaz. Uçlarında sarı, mısır püskülü gibi kuru ifade görülmediği için saçlardaki uzamadan memnun olunur.

Örnek vermek gerekirse, özellikle menopoz döneminde kadınların saçlarında zayıflama, keratinde azalma görülmektedir. Bu tip durumlarda sıcak makas iyi sonuçlar vermektedir.

Aynı zamanda doğuştan saçları zayıf olan, özellikle şakak bölgelerinde geriye doğru kayma olan kişilerin ön kahküllerine sıcak makas vurulduğunda, saçların bir ay içerisinde uzadıkları görülür.

Bir saç teli pipete benzetilebilir. Bu pipetin içerisinde diş macununa benzer keratin adı verilen esnek bir madde bulunmaktadır. Bu malzeme havayla temas ettikçe, keratin adı verilen sıvı kurur ve saç kırılmaya başlar. Oysa sıcak makasla kesilen saçın ucu, tıpkı diş macununun üstündeki jelatin gibi hafifçe kapandığından, saç teli son derece sağlıklı ve esnek yapısını korur. Bu şekilde ömrü daha uzun, kaliteli ve daha parlak olur.

Yorumlar