KADIN

24.471 kez izlendi
5 / 5.00 - 1 Oy
Gönder Sitene Ekle
Ne kadar kötüye giderse gitsin bir ilişkiyi bitirmek her zaman zordur. Karşı tarafı incitmeden ayrılık konuşmasını yapabilmek, sonradan yaşanacak pişmanlıkların önüne geçer.
1. Adım
Konuşmayı ertelemeyin
Ayrılık konuşmasını ertelemeyin. Ertelemek, durumu biraz daha zorlaştırmaktan başka işe yaramaz. En yakın zamanda bir görüşme ayarlayın.
2. Adım
Yüz yüze görüşün
Ayrılmak istediğinizi yüz yüze görüşerek söyleyin. Bu kararınızı kesinlikle telefon ya da mail yoluyla sevgilinize iletmeyin. Araya birilerini sokmayın.
3. Adım
Yer seçin
Yalnız kalabileceğiniz sesiz bir yer seçin. Kalabalık ve gürültülü ortamlar böyle konuşmalar için hiç uygun değildir.
4. Adım
Buluşmaya vaktinde gidin
Buluşmaya tam vaktinde ya da biraz erken gidin. Geç kalırsanız karşınızdaki kişi, şimdiye kadar yaşadıklarınıza hiç değer vermediğinizi, bu görüşmeye zorla geldiğinizi düşünerek incinebilir.
5. Adım
Dürüst olun
Sevgilinize karşı dürüst ve açık sözlü olun. İlişkinizi bitiren gerçek nedenler yerine; "sen daha iyilerine layıksın, aklım çok karışık, biz ayrı dünyaların insanlarıyız" gibi bahanelerin altına saklanmayın.
6. Adım
Lafı dolandırmayın
Lafı dolandırmadan, ayrılmak isteğinizi kısa ve net bir cümleyle söyleyin. Ne kadar üzgün olduğunuzu kanıtlamak için karşı tarafa iltifat edip, kendinizi aşağılamayın.
7. Adım
Karşı tarafı dinleyin
Karşı tarafın söyleyeceklerini dinleyin. Konuyu kestirip atmak yerine her şeyi en ince ayrıntısına kadar konuşun. Soruları varsa cevaplayarak, kafasında soru işaretlerinin kalmasını önleyin.
8. Adım
Anlamaya çalışın
Karşı tarafı anlamaya çalışın. Terk edilen taraf siz olsaydınız size nasıl davranılmasını isterdiniz sorusunu kendinize sorun ve öyle hareket edin.
9. Adım
Konuyu toparlayın
Birlikte güzel şeyler yaşadığınızı, bunların kolay kolay unutulmayacağını anlatın.
UYARI
Bu travmatik durum sevgilinizin beklenmedik tepkiler vermesine yol açabilir. Size çıkışabilir ya da tam tersi hiçbir tepki vermeden durabilir. Bu gibi durumlarda siz de tepki göstermeyin, sakin davranın. Onun bir zamanlar size en yakın kişi olduğunu unutmayın.
10. Adım
Veda edin
İlişkiniz bitmiş olsa bile, ihtiyaç duyduğunda yanında olacağınızı söyleyerek vedalaşın.
Her bitiş yeni bir başlangıç getirir. Yeni bir başlangıç için acele etmeden önce, biraz dinlenmekte fayda var.

Yorumlar