KADIN

32.217 kez izlendi
5 / 4.50 - 2 Oy
Gönder Sitene Ekle
Şeker hamurundan baykuş yapımı için, istenilen renkte hamurdan bir parça alıyoruz. Cupcake üzerine yerleştirmek için ortalama 30 gr. civarında bir gölge yeterli olacaktır.

Hamuru zeminde biraz yumuşatıyoruz. Sonrasında avuç içimizle bastırarak yuvarlıyoruz. Pürüzsüz bir yüzey elde ettikten sonra, yanlardan hafif bastırarak, aşağısı yukarıya göre biraz daha daralmış olacak şekilde elimizle şekil veriyoruz. Daha sonra tepesine bastırıyoruz ve kenarlarından kulaklarını yapıyoruz. Deforme olduğunu hissettiğimiz an avuç içimizle düzeltiyoruz.

Gövdeyi yaptıktan sonra kanatla geçiyoruz. İstenilen renk şeker hamurundan faydalanabiliriz. Zemini nişasta döküp oklavayla hamuru açıyoruz. Kanatlar için kenarları tırtıklı bir kalıp kullanıyorum. Kalıbı bastırıyorum ve parçayı çıkartıyorum. Ardından bir bıçak yardımıyla içinden üçgen çıkartıyorum. Böylelikle kanatları oluşturuyorum. Kanatların arkalarına az miktarda su sürerek gövdeye yapıştırıyorum.

Ardından gözlerin tasarımına geçilebilir. Bunun için beyaz şeker hamurundan bir parça alıyorum. Oklavayla açıyorum. Daha sonra yuvarlak bir kalıp yardımıyla iki tane parça çıkartıyoruz. Çıkarttığımız parçaları su kullanarak yapıştırıyoruz.

Gaga yapmak için hamurdan ufak bir parça alınır. Elimizle yanlardan ve tabanlardan bastırarak bir üçgen elde ediyoruz. Tabanı hafif sulayıp gözün altına yapıştırıyoruz.

Gözü tamamlamak için, figürü yüksek bir noktaya yerleştiriyoruz. Fırça yardımıyla siyah gıda boyasıyla göz şekli yapıyoruz.

Yorumlar