KADIN

66.596 kez izlendi
5 / 5.00 - 2 Oy
Gönder Sitene Ekle
Salsa dansını öğrenmek için belirli başlı koşullar vardır.

Bu anlamda kişinin salsa öğrenmek için hedef koymasından itibaren, internet üzerinden veya yakındaki insanlardan öğrenebileceği dans okulları ya da akademilerine gidilerek, işin ehli kişilerden ders alınabilir.

İnsan kişisel çalışarak da kendini geliştirebilir, ancak işin profesyoneli olan kişiler tarafından ders esnasında düzeltilerek doğru yolda daha hızlı ilerlenebilir.

Salsayı diğer branşlardan çok fazla ayırmamak gereklidir. İngilizce kursundan veya dalış eğitiminden çok farklı değildir. Diğer hobiler gibi öğrenilmesi gereken bir süreç vardır. Öğrencilerimize tavsiyemiz, minimum 6 aylık süreç boyunca ders alınması gerekir.

Kişinin ders alabileceği ortamı belirlerken yapması gerekenler çok önemli bir kısımdır. Diğer türlüsünde profesyonel olmayan kişilerden yanlış eğitim alınırsa, büyük bir zaman kaybı yaşanabilir. Yanlış teknikle öğrenilenlerin düzeltilmesi daha sonra gittikçe zorlaşır.

İyi bir araştırma yapmak, bu araştırma yapıldıktan sonra azim ve istikrarla devam etmek gerekir. Dans insanın doğasında vardır, daha önce farklı danslarla uğraşan kişiler salsa dansında da çok daha rahat ilerleyebilir. Ancak daha öncesinde dans geçmişi yok ise, çok fazla pratik yaparak ve bu anlamda kendini geliştirerek ders alınması gerekir.

Yorumlar