KADIN

17.694 kez izlendi
5 / 4.00 - 1 Oy
Gönder Sitene Ekle
Saç mezoterapisi oldukça uzun geçmişi olan, öncelikle saç dökülmelerinde kullanılan bir tedavi yöntemidir.

Bir çok insanın bazı sebeplere bağlı olarak saçları dökülebilir, bu erkek ya da kadın fark etmez.

Saç mezoterapisi yaklaşık 1952'de mezoterapinin bulunmasından bir süre geçtikten sonra saç bölgelerine de uygulanmaya başladı. Türkiye'de yaklaşık 25 yıldır kullanılan bir tedavi yöntemidir.

Amacı, dökülen saçların daha sıklaşmasını sağlamak ama öncelikle saçların dökülmesini önlemek ve bir miktar dökülen yerlerden saçların tekrar çıkmasını sağlamaktır.

Uygulama şekli olarak, saç mezoterapisi çok ince iğnelerle özel bir mezoterapi tabancası yardımıyla saçlı deriye mikro enjeksiyonlar uygulaması halinde gerçekleştirmektedir.

Saç mezoterapisinde insanlara saç köklerini canlandırıcı ilaçların, vitaminlerin ve antioksidanların karışımı enjekte edilmektedir.

Saç mezoterapisi son yıllarda yeni gelişen PRP tedavisiyle kombine edildiğinde daha güçlü bir saç çıkarıcı etki elde etmektedir. Tek başına saç mezoterapisi uygulandığı insanlarda saç çıkma oranı yüzde 10-15'lerde iken, PRP tedavisiyle kombine olarak yapıldığı zaman bu oran yüzde 40-45'lere kadar çıkmaktadır.

Saç mezoterapisi erkek veya kadın fark etmeden bütün cinsiyetlerde kullanılmaktadır. Kadınlardaki saç dökülmesi erkeklerden biraz daha farklı sebeplere bağlıdır, ancak alttaki sebepleri düzeltecek tedavilerle beraber saç mezoterapisi kullanıldığında hem erkeklerde hem de kadınlarda oldukça başarılı neticeler alınmaktadır.

Yorumlar