KADIN

Saç ekiminde Fue ve Fut yöntemleri arasındaki farklar nelerdir?

Melike Külahçı Dr. Melike Külahçı Medikal Direktör
6.508 kez izlendi
5 / 0 - 0 Oy
Gönder Sitene Ekle
Fue yönteminde kökler tek tek toplandığı için yapılan kesiler de minik olduğu için hiçbir iz kalmaz. Öyle ki bu işlemden sonra hasta saçlarını yeniden sıfıra yakın kısalıkta kestirebilir. Fut yönteminde ise ince uzun da olsa, iplik gibi de olsa bir iz kaldığı için hasta bundan sonraki hayatında saçını sıfır numara kestiremez. Dolayısıyla saçını sık sık çok kısa kullanan genç erkelere daha çok Fue yöntemini tavsiye ederiz.

Fut yönteminin Fue yönteminden bir diğer farkı ise bir cilt parçası alınan yöntemde saçın kısa kesilmesi gerekmez. Yani hasta işleme geldiği haliyle girer ve geldiği haliyle çıkar. Küçük bir dikiş izi olacağı düşünülse de bunun daima saçın altında saklanacağı unutulmamalıdır. Fue dediğimiz tek tek çıkarılan yöntemde ise mecburen bütün saçlar sıfır numaraya kazınır. Özellikle kadınlar saçlarının tamamını sıfır numaraya kazıtmayı elbette ki istemedikleri için kadınlar için Fue uygun bir yöntem değildir.

Bu nedenle biz kadın hastalarımıza Fut erkek hastalarımıza daha çok Fue yöntemi uygularız. Ayrıca saçın hiçbir zaman sıfır numaraya kadar kısaltmayacak erkelere de yine Fut yöntemini önerebiliriz.

Yorumlar