KADIN

9.321 kez izlendi
5 / 0 - 0 Oy
Gönder Sitene Ekle
Saç naklinin belki de en önemli konusu doğallıktır. Yani yapıldığı, ekildiği belli olmaya saçın yapılması bu konunun esasıdır.

Tüm plastik cerrahi girişimlerinde olduğu gibi saç ekiminde de işlemin yapıldığının hiç fark edilmemesi, normal göz ayarında hiç görülmemesi lazımdır. 10 cm yakınına kadar girseniz bile, yani saça çok yakından baksanız bile ekim saçının fark edilmemesi gerekir. Bunun yapılabilmesi için en önemli şart işlemin mikroskop ve büyütücüler aracılığıyla yapılmasıdır. Çıplak gözle fark edilebilecek bir ekim saçını hiç yapmamak yapmaktan daha iyidir.

Saç ekimi işlemi Fue yöntemiyle yapılmışsa bu sıfır izle yapılabilir. İz deyince yalnızca saç köklerinin alındığı donör bölge izi olarak anlaşılmamalıdır. İyi bir saç cerrahının elinde saç ekimi işlemi tamamen izsiz, tamamen doğal görünecek şekilde planlanır ve uygulanır. Eğer saç ekimi kötü bir cerrahın elindeyse büyük izlerle, kızarıklıklarla, diplerindeki siyah noktalarla kendilerini açıkça gösterebilir. Bu yüzden deneyimli bir cerrah, kalıcı bir kurum, iyi geçmişi ve ünü olan bir yer tercih edilmelidir.

Yorumlar