KADIN

Rüzgargülü nasıl yapılır?

281.422 kez izlendi
5 / 4.35 - 62 Oy
Gönder Sitene Ekle
İhtiyaç Listesi
  • Renkli kağıt
  • Çıta
  • Raptiye
  • Cetvel
  • Makas
  • Pastel boya
Bir zamanlar balkonların en gözde süsüydü rüzgargülü. Artık yavaş yavaş tarihe karışan bu renkli oyuncağı, kendi ellerinizle yapmak istemez misiniz?
1. Adım
Kağıdı hazırlayın
Kare şeklinde bir kağıt hazırlayın. Kağıdınız renkli değilse; üstüne istediğiniz desenleri çizip, pastel boyalarla renklendirerek de kendi zevkinize göre bir kağıt elde edebilirsiniz.
2. Adım
Cetvelle çizin
Kağıdın sağ üst köşesinden, sol alt köşesine doğru bir çizgi çizin. Ardından aynı şekilde, sol üst köşeden başlayıp sağ alt köşede biten bir çizgi daha çizin. Böylece kağıdı 4 bölgeye ayırmış olacaksınız.
3. Adım
Köşelerden kesin
Kağıdı çizdiğiniz çizgilerin üzerinden, tam ortasında yarım santimlik bir alan bırakarak kesin. Bu şekilde, kağıdın orta noktasına bağlı 4 tane üçgen elde edeceksiniz.
4. Adım
Katlayın
Üçgenlerden birinin sol köşesini alıp, kağıdın ortasına doğru kıvırın. Yanındaki üçgenin sol köşesini de kağıdın ortasına doğru kıvırıp, daha önce kıvırdığınız köşenin üstüne bindirin. Diğer üçgenlerin sol köşelerini de aynı şekilde kıvırarak, orta noktaya toplayın.
5. Adım
Raptiyeyle tutturun
Kıvırdığınız köşeleri raptiye yardımıyla birbirine tutturun.
6. Adım
Çıtayı yerleştirin
Çıtayı rüzgargülünün arka yüzüne yerleştirin. Kıvırdığınız köşeleri tutturmak için kullandığınız raptiyenin üzerine bastırarak, çıtaya girmesini sağlayın. Rüzgargülünün dönebilmesi için raptiyenin tamamı çıtaya girmemelidir.
Balkonunuz, kendi ellerinizle yaptığınız rüzgargülü sayesinde çok daha keyifli olacak. Tadını çıkarın.

Yorumlar