KADIN

Köpek Eğitimi

1 Köpek seçiminde nelere dikkat edilmelidir? 2 Köpek eğitimine ne zaman başlanmalıdır? 3 Köpeklere gel komutu nasıl öğretilir? 4 Evde köpek bakmanın ne gibi yararları vardır? 5 Köpek sahibi olmadan önce bilinmesi gerekenler nelerdir? 6 Evde bakımı en kolay köpek cinsi hangisidir? 7 Eğitimi en zor köpek cinsi hangisidir? 8 Köpekler için itaat eğitimi neden gereklidir? 9 Köpeklere verilen temel itaat eğitimi hangi komutları kapsar? 10 Köpeklere verilen ileri itaat eğitiminin içeriği nedir? 11 Evde köpeğin lider olduğu nasıl anlaşılır? 12 Köpeklere verilen bodyguard ve alan koruma eğitiminin içeriği nedir? 13 Evde köpek bakımı için hangi koşullar sağlanmalıdır? 14 Chihuahua ırkının özellikleri nelerdir? 15 İyi eğitilmiş bir köpek nasıl anlaşılır? 16 Köpeklerin ayrılık korkusunu yenmesine nasıl yardımcı olunur? 17 Köpek eğitimini olumsuz etkileyecek davranışlar nelerdir? 18 Yavru köpek eğitiminin yetişkin köpek eğitiminden farkı nedir? 19 Sahiplenilen sokak köpeği nasıl eğitilmelidir? 20 Köpekler için kafes eğitimi neden gereklidir? 21 Köpeklere kafes eğitimi nasıl verilmelidir? 22 Köpek ne zaman sahiplenmelidir? 23 Köpekle sahibi arasındaki bağ nasıl güçlendirilir? 24 Köpeklere tuvalet eğitimi nasıl verilir? 25 Köpeklere sosyalleştirme eğitimi nasıl verilir? 26 Köpek eğitimi için profesyonel yardım almak gerekir mi? 27 Köpeklerde sık rastlanan davranış bozuklukları nelerdir? 28 Köpek eğitiminde ödül - ceza sistemi nasıl olmalıdır? 29 Rottweiler ırkının özellikleri nelerdir? 30 Alman çoban köpeğinin ırk özellikleri nelerdir?
80.558 kez izlendi
5 / 4.67 - 12 Oy
Gönder Sitene Ekle
Rottweiler ırkı köpekler, koruma ve bekçilik görevlerini çok iyi yaparlar, güçlü çeneleri vardır. Tehlikeli ırk olarak bilinmesinin sebebi de bu güçleridir.

Tehlikeli durumlarla karşılaşmamak için, bu gücün ve yüksek içgüdünün kontrol altına alınması gerekir. Rottweiler ırkı köpek henüz yavruyken, eğitiminin ve sosyalizasyonun çok iyi verilmesi gerekir.

İleride sahibi köpeğine karşı liderliğini ilan edemezse, Rottweiler kendi kararlarını almakta bir sakınca görmez. Bir ortamda bulunan çocuğu, yetişkini ya da başka bir köpeği tehdit olarak algılayıp ona saldırma kararı alırsa da, o anda Rottweiler sahibinin yapabileceği bir şey yoktur.

Bu nedenle eğitimin profesyonel ellerde yapılması ve köpeğin enerjisinin doğru yerlere aktarılması gerekir. Rottweiler ırkı köpeklerin eğitimine ne kadar geç başlanırsa, eğitim süreci o kadar zor olur. Eğitmen için de tehlikeli olur. Rottweiler doğru sosyalleştirilir ve iyi bir eğitim alırsa; sevecen, akıllı, sadık bir arkadaşınız, aynı zamanda da güçlü bir korumanız olur.

Rottweiler sahibiyseniz, onu da sizi de mutlu edecek şekilde, eğitimine ve egzersizlerine önem vermenizi tavsiye ederim.

Yorumlar