KADIN

Romatizmal hastalıkların tedavisinde nöralterapi nasıl uygulanır?

Hasan Doğan Op. Dr. Hasan Doğan Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı
6.010 kez izlendi
5 / 0 - 0 Oy
Gönder Sitene Ekle
Romatizmal hastalıkların tedavisinde nöralterapinin oldukça önemli bir yeri vardır. Romatizmal hastalıkların tanımlaması çok önemlidir. İnsanların geçmeyen ağrılarının olması, eklemlerinde ve kaslarında sürekli güçsüzlük hissetmesi, bunun kortizonla baskılandığı bir yığın romatizmal hastalık vardır.

Romatizmayı, bağ dokusunda toksik maddelerin biriktiği bir hastalık grubu olarak tanımlayabiliriz. Kolektif doku hastalığıdır. Vücut, kanı ve hayati organları temiz tutmak için vücuttaki toksinleri ve zararlı maddeleri, bağ dokusuna yani kas iskelet sistemine süpürür. Bir insanın kanındaki kalsiyum oranı kanına bakılınca normal olabilir, ancak kemiğe bakıldığında kemik erimesi tespit edilebilir.

Vücudun bağ dokusu çöp tenekesi haline getiriliyor. O çöpleri oradan temizlemek gerekir. Bu da nöralterapi ile yapılabilir. Nöralterapi ile tutulmuş olan kasların beslenmesini sağlayan yollarda yapılan enjeksiyon teknikleri ile dokuda rahatlama sağlanabilir. Romatizmal hastalıklarda nöralterapinin önemli bir yeri vardır.

Yorumlar