KADIN

7.514 kez izlendi
5 / 2.00 - 1 Oy
Gönder Sitene Ekle
Resif akvaryumlarında mercanlara dokunmayan canlıların seçilmesi gerekir. Tabiatta mercanlar ile beslenen belirli canlı türleri vardır. Bazı balık türleri mercan resiflerini kemirerek yaşarlar.

Dolayısıyla kendi kapalı sistemlerimizde kullanmak için bu canlı türleri hakkında pet shoplardan, internetten ya da kitaplardan bilgi edinmek gerekir. Çünkü alınan balıklar mevcut sistemleri yerse bütün emekler boşa gidecektir. Balık seçiminde, balıkların cüsseleri ve iyi araştırma şarttır.

Bunun yanında omurgasızlar, yumuşak canlılar, yengeç türleri, yıldızlar çok önemlidir. Bazı eklem bacaklılar mercanlara zarar verebilir. Simülasyon resif dekorlarını kemirgenler yiyerek tüketebilirler. Büyük yengeçler küçük frak gruplarını dağıtabilir. Dolayısıyla sadece balıklar değil aynı zamanda omurgasızların, muhtelif kurt türlerinin, birbirine mukoza sağlayan canlıların seçimi çok önemlidir.

Mercanlar korumaya geçtikleri için pozisyonları arasında belirli mesafeler sağlanmalıdır, birbirlerini yakarak öldürebilirler.

Yorumlar