KADIN

3.008 kez izlendi
5 / 0 - 0 Oy
Gönder Sitene Ekle
Turuncu renk, sosyal hayatımızda ve günlük yaşantımızda çok fazla kullanmadığımız bir renktir. Önemli renklerden bir tanesidir, çünkü neşe ve bilgeliğin rengidir. Sosyalleşme duygularını çok fazla arttıran bir renktir.

Dolayısıyla eğer çocuğunuzda veya sizde sosyalleşmeyle ilgili bir problem varsa, toplum içerisine çıkmakta zorluk çekiyorsanız, düzgün iletişim kuramıyorsanız turuncu renkten siz de yararlanabilirsiniz. Kıyafetlerinizde turuncuyu net bir şekilde kullanabilirsiniz.

Aynı zamanda kas sistemi hastalıklarında da çok fazla kullanılan bir renktir. Eğer kas sistemine ait bir yaralanmanız varsa tercih edebilirsiniz. Dalak, pankreas, mide, böbrek hastalıkları gibi hastalıklarda kullanılan sıcak renklerden biridir. Ruhani dünyanıza da biraz hitap eden bir renktir. Depresyon, dengesizlik gibi günlük hayatta sizi negatif etkileyen durumlardan da turuncu ile kurtulabilirsiniz.

Turuncunun aşırı kullanımı, sinir sisteminizde kötü etkilenmelere yol açabilir. Dolayısıyla turuncuyu dikkatli kullanmak gereklidir.

Yorumlar