KADIN

13.068 kez izlendi
5 / 4.00 - 2 Oy
Gönder Sitene Ekle
Renk terapisinin farklı farklı uygulama çeşitleri vardır. Öncelikli olarak kişinin kendi rengini bulması çok önemlidir. Eğer yanlış renk seçimi yapılırsa, tamamen negatif durumlarla karşılaşılabilir.

Evde kullanılabilir, duvarlar ona göre dizayn edilebilir. Çalışma odasında sarı, dinlenme odasında mavi, yatak odasında kırmızı renkler kullanılabilir.

Kıyafetlerde çok daha rahat bir şekilde kullanılabilir. O gün kendinizi üşütmüş hissediyorsanız, kırmızı giyerek kan dolaşımını arttırabilirsiniz. Kendinizi daha depresif hissediyorsanız, turuncu giyin neşelenin, insanlara enerji dağıtın, kendiniz o enerjiden yararlanın.

Enerji boyutunda üzerimizde uygulamayı çakraları dengelemek için yapabiliriz. Her çakranın kendine ait bir rengi vardır. Çakraların bulunduğu bölgelerin üzerine bu renklere ait kartonlar ya da kumaş parçaları konur. Böylelikle o bölgedeki frekansı ve titreşimi dengeleyerek, çakranın düzgün bir şekilde çalışması sağlanır. Çakralar dengelendiği anda bütün vücudun dengesi kurulmuş olur.

Işık projektörleri ile, bir bölgeyi uyarmak için ışıklar kullanılabilir. Bir bardak suyun üzerini renkli bir mukavva veya kumaş parçasıyla kapatıp, onu güneş ışığının altında 1-3 saat arasında bekletebilirsiniz. O süre içerisinde rengin frekansı ve enerjisi suya geçer. Bu suyu içerek kendinizi tedavi etmiş olabilirsiniz.

Yorumlar