KADIN

4.262 kez izlendi
5 / 1.00 - 1 Oy
Gönder Sitene Ekle
Reikinin en önemli faydası bizi stresten arındırmasıdır. Gündelik olarak düzenli uygulandığında stresin ciddi bir şekilde azaldığını görürsünüz. Bu konuda yapılan araştırmalar da vardır.

Bunun dışında akla gelebilecek her türlü hastalıkta kullanılabilir. Kanla ilgili, sinir sistemiyle ilgili ya da organlarla ilgili problemlerin her birinde, çok rahat şekilde bedenin kendi kendini iyileştirmesini uyaracak bir enerji veriyoruz. Bedenin uyarılması, bedenin kendi kendini iyileştirmesine sebep olduğu için, rahatsızlıklardan kurtulma yönünden de faydalıdır.

Reiki'yi aynı zamanda zihinsel dönüşüm için de kullanıyoruz. İkinci seviyesini öğrendiğimizde, ellerimizi çakralara koyarak içimize çeşitli telkinler söyleyebiliriz. Bu durumda Reiki'nin faydaları sınırsız bir hale gelmektedir. Örneğin; ilişkilerde düzen olabilir. Ya da özgüveni arttırabilir, başarıyla ilişkili yeni bir zihin elde edebilirsiniz. Kendinizi daha güçlü hissedebilirsiniz.

Reiki, hayatınızı değiştirebilecek kadar etkilidir. Tek yapacağınız şey kendinize zaman ayırmak ve ellerinizi bedeninizin üzerine koymaktır.

Yorumlar