KADIN

4.543 kez izlendi
5 / 4.00 - 1 Oy
Gönder Sitene Ekle
Reflüde beslenmenin önemi olduğu kadar yaşam tarzının da büyük önemi vardır. Yaşam tarzı derken yeme alışkanlığından bahsederiz. Birçok insan kahvaltı etmeden evden çıkıyor, midesi öğle yemeğine kadar boş kalıyor. Ara atıştırmalara bakıldığında işlenmiş bisküvilerden tutun hazır gıdalar, kuru pastalar yeniyor.

Halbuki birçok iş yerinde artık buzdolabımız bile vardır. Dolayısıyla probiyotik yoğurt oraya konabilir. Mutlaka ceviz, badem, fındık bulundurun. Mürdüm eriği, kuru kayısı, hurma olabilir. Yağsız bir beyaz peynir, tek parça bir havuç, yanına alınacak biberle ara öğünleri tamamlayabilirsiniz. Yulaf ezmesini probiyotik yoğurtlarla kullanabilirsiniz.

Yaşam tarzında 3 ara ve 3 ana öğün olmalıdır. Yoğunluktan dolayı bunu yapamayacağınız düşünebilirsiniz. Dolayısıyla 3 ana öğünü tutturmaya çalışın ama öğünü geciktirmeyin. Ara atıştırmalar da mutlaka olmalıdır.

Yemek üzerine yürüme alışkanlığı hazmı kolaylaştıracaktır. Ana öğünlerden sonra 15 - 20 dakika yürüyüşler yapabiliriz. Bu bizi çok rahatlatacaktır, sindirime hareket kazandıracaktır. Yemeklerin hemen üzerine ağır sporlar yapmamak gerekir.

Yorumlar