KADIN

8.249 kez izlendi
5 / 0 - 0 Oy
Gönder Sitene Ekle
Reflüde bireyin yaşam ve beslenme alışkanlıkları değiştirilir. Kişiye özel reflü planı yapılır. Buradaki en önemli plan da minimum ilaç, maksimum keyiftir. Buna varmak için yaşam tarzındaki değişiklikler ve bitkiler kullanılır.

Mide dostu besin demek, asidi ortadan kaldıran, ülserle mücadele edip asit fazlalığının yukarıya kaçmasını engelleyen, mide kaplayıcı örtüyü güçlendiren besinlerdir. Kereviz, ananas, yaban mersini, enginar mutlaka tüketilmelidir. Bunların yanında haşlama modlarının tercih edilmesi gerekir. Patatesi haşlamalı ya da fırında yapmalısınız. Sindirime her türlü yararlı olan kişniş, kekik, anason, ada çayı, ıhlamur, rezene, zencefil, kakule çayları içilmelidir.

Mideye çok iyi gelen kudret narı bitkisi kullanılabilir. Doğru zamanda alınmışı, saf zeytinyağda bekletilmiş kudret narı bitkisi tüketilmelidir. Herkesin balına güvenmemek gerekir, dolayısıyla güvendiğiniz bir balı alıp siz balı kudret narıyla karıştırın. Sarı kantaronun çayı alınıp içilmelidir. Ebegümecinin çayı mutlaka içilmelidir.

Yorumlar