KADIN

20.757 kez izlendi
5 / 4.00 - 1 Oy
Gönder Sitene Ekle
Protez tırnak uygulaması yapılmadan önce aletler steril edilmelidir. Aletlerin hepsi özel bir solüsyonla sterilize edilir. Ardından işlem yapılacak tırnak ve işlemi yapacak kişinin elleri sterilize edilir.

Protez tırnak takılacak tırnakların muhakkak manikürlü olması gerekir. Tırnağın boyunun çok fazla uzun olmamalıdır. Boyu uzunsa kısaltılır ve şekil verilir.

Tırnağa şekil verdikten sonra tırnak itici ile, tırnak yatağındaki etlerin yapışık olmaması sağlanır. Tırnağın yüzeyi ince bir tabaka halinde törpülenir, parlaklığı giderilir. Ancak tırnağa asla zarar verilmez.

Tırnağın yüzeyi törpülendikten sonra asla elimizi sürmeyiz. Çünkü yağını aldık, eğer elimizi sürersek yeniden yağlanmasını sağlarız. Özel fırçasıyla tozları alınır.

Tırnağa jelli bir sistem uygulayacağımız için, tırnağa göre form seçilir ve yapıştırılır. Bunun çok düzgün yapılması gerekmektedir, çünkü tırnak yatağıyla tırnağın formu arasındaki kısmının aralıkları büyük önem taşır.

Formu yapıştırdıktan sonra tırnağa özel solüsyonlar sürülür. Fırça ile dolgu sistemine geçilir, ne kadar dolgu yapılmak isteniyorsa ufak hareketlerle tırnak yüzeyine sürülür. Bu sıvı akışkandır, bazı sistemlerde jeller çok daha akışkan veya mat olabilir. Kişinin tercihine göre değişir.

Jelli sistemde bir tırnağa dolgu yaparken, işlem esnasında jelin donması için, tırnak ultraviyole bir lambanın içerisine konur.

Jel kuruduktan sonra form çıkarılır. Şu anda tırnak jelli bir şekilde uzadı. Üzerinine özel bir solüsyon sürülür ve kurulanır, ardından törpülenir. Tırnak yüzeyini törpüleyerek görüntü düzenlenir, yapıştırılan jelle tırnağın kaynaşması sağlanır. Ancak asla el sürülmemelidir, muhakkak temizleme fırçasıyla temizlenmelidir. Jelle küçük bir dolgu yapılır, ardından süsleme işlemi yapılabilir. Kişi tırnağının istediği şekilde süslenmesini isteyebilir.

Süslemeler yapıldıktan sonra parmaklar ultraviyole lamba içerisine sokulur ve kuruması beklenir. Ardından tırnağın geneline jelle dolgu yapılır. Tekrar ultraviyole lamba içerisinde kurunması beklenir. Yüzeyinin yapışkanlığı aseton veya özel bir solüsyon yardımı ile giderilir.

Tırnağın artık kalıcı olabilmesi ve daha doğal görüntüsünün sağlanabilmesi için törpüleme işlemi yapılır. Törpüleme işleminde törpünün çok doğru bir şekilde kullanılması önemlidir. Etlere çok fazla sürülmemelidir, kanatılabilir ve tırnağa zarar verilebilir.

Tırnağa özel bir solüsyon ve parlatıcı sürülür, ultraviyole lambanın içerisine konulur ve kuruması beklenir. Son törpüleme işlemleri ve kontrolleri yapılır. Tırnak etlerine besleyici bir yağ sürülerek işlem bitirilir.

Yorumlar