KADIN

9.202 kez izlendi
5 / 3.00 - 1 Oy
Gönder Sitene Ekle
PresbyMAX, insanlarda 40 yaşından sonra beliren ve yaşlandıkça artan yakın okuma sorununun giderilmesini sağlayan bir excimer lazer yöntemidir.

Çok yoğun uygulanan bir yöntemdir, binlerce hastaya uygulandı ve bu sayı gittikçe artmaktadır. Hong Kong'dan Almanya'ya çok sayıda ülkede aktif bir biçimde uygulanan yöntemdir.

PresbyMAX'de kişinin yakın görme sorunu giderilmektedir ama PresbyMAX daha geniş bir kavramdır. Kişinin uzak gözlük ihtiyacı varsa, aynı seansta bu da giderilmektedir. Eğer gözün yapısı uygunsa PresbyMAX adı verilen excimer lazer yöntemiyle, kişinin gözlüksüz gazete okuması, bilgisayar kullanması, cep telefonundan mesaj atmasını sağlamak mümkün olmaktadır.

PresbyMAX, yakın görmeyi hızla düzelten, çok uzun yıllar da kalıcı etkisi olan, ikinci kez uygulanabilen bir yöntemdir.

PresbyMAX'in en önemli özelliklerinden birisi, etkisi bütünüyle geri alınabilen bir yöntemdir. Hastanın denediğinde bir nedenle derin mutsuzluk yaşaması durumunda bütün etki geriye alınabilmektedir. Binlerce hasta arasında böyle bir taleple karşılaşmadığımızı da belirtmek isterim.

PresbyMAX, hasta memnuniyetinin neredeyse yüzde 100'e yakın olduğu bir yöntemdir. 40 yaşın üzerindeki tüm insanların, yaklaşık olarak yüzde 85'inin bu yöntem için uygun olduğunu bilmekteyiz. Yüzde 15 ise yapısal nedenlerle PresbyMAX için uygun değildir.

Bunu talep eden bir hastanın 10 dakika kadar süren, göze hiç bir temasta bulunmayan, rahatsız etmeyen belirli testlerden geçmesi gerekir. Bu testlerle, kişinin PresbyMAX'e uygun olup olmadığı anlaşılabilir.

Yorumlar