KADIN

9.392 kez izlendi
5 / 0 - 0 Oy
Gönder Sitene Ekle
Prematüre doğumları engellemek için, annelerin gebelikten önce mutlaka kontrolden geçirilmesi, kendilerinde bir takım tıbbi problemler varsa tetkikler yapılıp, bebeğe zarar verebilecek bir takım hastalıklara karşı aşılanma yapılması, anne adayının sağlıklı gebeliğe hazırlanması gerekmektedir. Sağlıklı bir gebelik geçirmek ve bunu zamanında sonlandırmak için önemli bir kriterdir.

Bunun dışında anne adaylarının belirli zamanlarda, belirli kontrollerinin yapılması prensiplerimiz arasındadır. Bebeğin kendi gelişimini takip etmek dışında, annenin idrar yolu enfeksiyonlarına karşı tarama yapmak, tansiyon takibi yaparak ve kiloların kontrolünü yaparak şeker hastalığından uzak tutmaya çalışmak, yeterli egzersiz programları vermek, beslenmeyi doğru diyetlerle düzenlemek, vajinadan kültür alıp erken doğuma neden olabilecek bakterileri taramak gibi bir takım önlemler, annenin erken doğum ihtimalini azaltmaktadır.

Medikal problemleri doğru saptamaya rağmen, bazı erken doğum tehditlerinin annenin yapısal problemleri nedeniyle önüne geçilmesi imkansızdır.

Yorumlar