KADIN

12.119 kez izlendi
5 / 5.00 - 1 Oy
Gönder Sitene Ekle
Penis protezi, sertleşme bozukluğu tedavisinde son seçenek olarak elimizde bulunan bir tedavi yöntemidir.

Penis protezinin farklı türleri bulunmaktadır. Ana başlık olarak katlanabilir protezler ve şişirilebilir protezler bulunmaktadır. Bu protezler ameliyatla penis içerisine yerleştirilir. Bu tüpler içerisine yerleştirilen silikon bloklar sertleşme fonksiyonunu gerçekleştirmektedir.

Katlanabilir protezler şiş olarak bulunmaktadır. Penis sürekli sert olarak bulunur, ilişkiye gireceği zaman düzleştirilerek cinsel birleşme sağlanır. Cinsel aktivite bittikten sonra katlanarak külot içerisine yerleştirilebilir. Dıştan görülmez, hasta idrarını rahatlıkla yapılabilir, boşalma normaldir, histe bir bozukluk yoktur. 30 - 60 dakika sürecek bir cerrahi müdahaleyle bu operasyon gerçekleştirilir ve hastanın hastanede bir gün yatması gerekir.

Şişirilebilir protezler ise, komplike ve etkin sertlik sağlayabilir. Penis sürekli sert değildir. Genelde üç parçalılar tercih edilir. Bunların pompası testisin hemen içerisine yerleştirilir. Silikon bloklar da penis içerisine yerleştirilir. Bunlar kablolarla birbirlerine bağlıdır. Dışarıdan gözüken herhangi bir durum yoktur, boşalma ve idrar yapmada sıkıntı olmaz, histe sorun yoktur. Ameliyatı 60 - 90 dakika arası sürer. Hastanede kalma süresi 1 - 3 gün arasındadır.

İlişki öncesi protezin bir tarafına basılarak sıvıyla penisin sertleştirilmesi ve cinsel birleşme sağlanır. İlişki sonrasında protezin diğer tarafına basılarak protezin söndürülmesi söz konusudur.

Yorumlar