KADIN

44.716 kez izlendi
5 / 5.00 - 1 Oy
Gönder Sitene Ekle
PRP tedavisi son yıllarda kullanılan yeni tedavi yöntemlerinden birisidir. PRP tedavisi tıbbın bir çok alanına girmiş vaziyettedir.

İlk başlarda kullanma amaçlarından birisi yüz gençleştirme ve leke tedavisiydi. Ancak bugün çok geniş bir alanda kullanılmaktadır. PRP tedavisi, kanın iyileşme faktöründen zengin olduğu bölümünün ayrıştırılıp, vücudun çeşitli yerlerine enjeksiyonu tedavisi anlamına gelmektedir.

Bu enjeksiyonların amacı kullanılan bölgeye göre değişir. Örneğin; yüz gençleştirmede kanın iyileştirme faktörlerinin bulunduğu bölüm ayrıştırılıp, yüze uygun bir teknikle uygulanır. Yüz gençleştirmede kullanımla beraber, ciddi oranda lekelerde de bir azalma söz konusudur.

Estetik amaçlı uygulamalarda PRP tedavisi daha geniş bir yelpazeye sahiptir. Bunlardan birisi de çatlak tedavileridir. Kullanılan çatlak tedavisine, kombinasyon tedavisi olarak PRP tedavisi eklemek mümkündür. Çünkü PRP tedavisiyle vücudun iyileşme faktörleri, çatlak bulunan bölgelerde bu çatlakları daha çabuk bir şekilde düzeltmeye yönelir.

Yorumlar