KADIN

53.346 kez izlendi
5 / 4.22 - 9 Oy
Gönder Sitene Ekle
Okulun ilk yıllarında, öğrenciler arasında gizli bir savaş yaşanır. Kazananın popüler olacağı bu savaşta ben de varım diyorsanız, çetin bir yolculuk sizi bekliyor.
1. Adım
İnsanlara selam verin
İnsanlara selam verin. İleride kantin görevlisini tanımak ya da okul sekreteriyle iyi ilişkiler kurmak işinize yarayabilir.
2. Adım
Bir gruba dahil olun
Bir gruba dahil olun. Birkaç kişiyle başlayan gruplaşma süreci kısa sürede 10 ila 15 kişiyle tamamlanır. Böyle bir gruba ne kadar erken dahil olursanız o kadar avantajlı duruma geçersiniz. Dahil olabileceğiniz bir grup yoksa kendi grubunuzu kendiniz kurun.
3. Adım
Müzikle ilgilenin
Mutlaka bir müzik aleti çalmaya başlayın ya da sesiniz güzelse şarkı söyleyin. Çaldığınız enstrümanı gittiğiniz her yere götürün. Müzikle ilgilendiğinizi bilmeyen kalmasın.
4. Adım
Pasif bir arkadaş edinin
Hiçbir özelliği olmayan pasif bir arkadaş edinin. Müzik aletinizle birlikte, gittiğiniz her yere onu da götürün. Her popüler insanın arkasında; ona sürekli destek olan, yanından ayrılmayan bir arkadaşı vardır.
5. Adım
Modayı takip edin
Modayı yakından takip edin ama çaktırmayın. Moda herkese sıçradığında tarzınızı değiştirin. Herkesle aynı şeyleri giymeyin.
6. Adım
Organizasyon yapın
Organizasyonlarda söz sahibi olun. Topluca gidilebilecek piknik, havuz, deniz, sinema, parti, kamp gibi öneriler sizden gelsin.
7. Adım
Sevgili edinin
Sevgili edinin. Özellikle üst sınıflarda okuyan kişilerle çıkarak, dikkat çekmeyi başarabilirsiniz.
8. Adım
Yılanın başını küçükken ezin
Popüler olmak isteyen rakiplerinizin güçlenmesine izin vermeyin. Sürekli kitap okuyup entelektüel birikiminizi de geliştirirseniz, onlardan daha şanslı olmamanız için hiçbir sebep yok.
Bu yöntemler işe yaramadıysa derslerinize çalışarak popüler olmayı deneyebilirsiniz. Öğrenciler kıymetinizi anlamasalar da öğretmenleriniz anlayacaktır.

Yorumlar