KADIN

15.668 kez izlendi
5 / 0 - 0 Oy
Gönder Sitene Ekle
Nöron diyetinin özellikle zayıflama amacıyla kullanılmasının sebebi şu: Bir çok zayıflama programlarında insanlar büyük hatalar yapıyorlar. Zayıflamak isterken aynı zamanda sağlıklarına aynı zamanda nöron dediğimiz sinir hücrelerine zarar vererek zayıflıyorlar. Bu da onlarda ciddi kayıplara yol açıyor. Günlük iş verimlerini etkilemekle kalmıyor, bazı hastalıklara da yol açabiliyor.

Özellikle kimya, biyoloji ve nöro biliminde önemli gelişmeler var, bunların beslenme üzerinde yapılan ve biten çalışmaları var. Bunları harmanlayarak sağlıklı bir şekilde zayıflamak amacıyla ama aynı zamanda vücudun bir takım fonksiyonlarını arttırmak amacıyla geliştirdiğim bir diyet ve beslenme programı. Ama sadece diyet ve beslenme programı değil, aynı zamanda psikolojik destek de eğitim de içeren bir program. Bu programa da nöron programı diyoruz.

Nöron programının özelliği, aslında bütün insanlara hitap ediyor fakat öncelikle iş çevresine hitap ediyor. Çünkü nöron diyetiyle zayıflamak beyindeki nöronların yani sinir hücrelerinin çalışma kapasitesini arttırıyor, doğru karar vermeyi, konuşmayı ve davranmayı getiriyor beraberinde. Sadece yöneticiler için değil daha basit işleri yapanlar için bile çok önemli.

Yalnızca iş hayatı için değil çocuklar için önemli. Zira çocukları nöron diyetine uygun tarzlarda beslersek yani nöronlarımızı besleyerek yetiştirirsek, eğer onlar obezlerse veya kilolularsa da kilolarını nöronlarımızı besleyerek verdirirsek, o çocukların öğrenme kabiliyetleri ve zeka seviyeleri artıyor.

Bunlar dünyada bir çok çalışmalarla gösterilmiş durumda. Ancak bunu tam olarak zayıflama amacıyla kullanmak gerekiyor.

Hedef toplum iş çevresi, çocuklar ama bir üçüncü çevre var ki bu da çok önemli, orta yaş ve üstü hatta yaşlı grup. Yine son yıllardaki çalışmalarda bir çok besinin bazı durumlarda, örneğin Alzheimer, Parkinson gibi beyin hastalıklarında koruyucu veya önleyici veya tedaviye yardımcı rolü olduğu görüldü.

Nöron diyetiyle bunları anlatıyor, bu insanların rahatsızlıklardan korunmasını sağlıyoruz. Bilinçsiz yapılan diyetlerde bu tür hastalıklara yakalanma oranı da artıyor. Ama nöron diyeti gibi bilinçli davranıldığı takdirde bu tür hastalıklardan korunmak gerçekten mümkün olabilir hale geldi.

Yorumlar