KADIN

119.703 kez izlendi
5 / 4.75 - 8 Oy
Gönder Sitene Ekle
Normal doğum esnasında anne adayının yapması gereken, ilk önce doğru zamanda başvuru yapmaktır. Doğru zamanda hastaneye başvuru yapıldığı zaman, hastaneye kabul edilir.

Anne adayı hastaneye kabul edildikten sonra, kendisine çok yabancı bir süreç ortaya çıkar. Diğer anne adaylarıyla karşılaşabilir, kimisinin sancısı daha çok olduğu için onlara bakarak panik olabilir, ne yaşayacağını bilemeyebilir. O yüzden sakin olunması lazımdır. Hastanedeki doktor, ebe ve hemşire de anne adayına destek olacaklardır.

Anne adayının, yapılacak olan işlemlere mutlaka rıza göstermesinde fayda vardır. Kendisinden gerekli durumlarda sezaryene dönülebileceği konusunda bir form imzalaması istenecektir. Bu formu rahatlıkla imzalayabilir, çünkü bu artık dünya standardıdır.

Muayene olduktan sonra, rahim ağzının kaç santimetre açık olduğuna ilişkin olarak, doğumhanede ne kadar süre geçirileceği ortaya çıkacaktır.

Anne adayına en büyük görev ıkınma esnasında düşer. Çünkü rahim sancısı ortadan kalkmışsa herhangi bir şekilde, biz onu tekrar başlatmak için çeşitli uygulamalar kullanabilmekteyiz. Ama ıkınma evresi tamamen mekanik bir işlemdir, yani karın basıncını arttırarak bebeği dışarı çıkarma işlemidir. Anne adayının eforu ile çok yakından alakalıdır.

O yüzden anne adayının doktor, ebe veya diğer personel tarafından gösterilen manevraları, mutlaka dikkate alması lazımdır. Bu uyarıları ne kadar dikkate alırsa, ıkınma evresi o kadar kısa sürer.

Yorumlar