KADIN

Nasıl iyi bir ev arkadaşı olunur?

31.477 kez izlendi
5 / 3.00 - 2 Oy
Gönder Sitene Ekle
Ev arkadaşlığı insanlara maddi anlamda büyük kolaylık sağlar. Fakat olay bununla bitmiyor. İyi bir ev arkadaşı olabilmek için dikkat edilmesi gereken önemli noktalar var.
1. Adım
Temizlikten kaçmayın
Evin genel temizlik sürecini aksatmayın. Bulaşık, toz almak, yer süpürmek gibi üzerinize düşen görevleri, biri size söylemeden de yapabilirsiniz. Yaşadığınız yerin ev olduğunu unutmayın.
2. Adım
Ortak alanları dikkatli kullanın
Ortak alanları dikkatli kullanın. Banyoyu ve tuvaleti temiz bırakın. Saçlarınızı, salonda değil banyoda tarayın. Kirli bardaklarınızı sağda solda bırakmayın. Kirli çoraplarınızı ortalık yerde çıkarmayın.
3. Adım
Ufak hesaplar peşinde koşmayın
Alışveriş sırası size geldiğinde ucuz ve kalitesiz ürünler alarak kar etmeye çalışmayın. Ev arkadaşınız ne kadar harcama yapıyorsa siz de o kadar harcama yapın. Ufak hesaplar peşinde koşarak, gülünç duruma düşmeyin.
4. Adım
Saygılı olun
Müziğin ya da televizyonun sesini rahatsız edecek kadar açmayın. Çok elzem bir durum olmadıkça geç saatlerde gürültülü işlerle uğraşmayın.
5. Adım
Otel muamelesi yapmayın
Evi otel gibi kullanmayın. Otel gibi kullanacağınız bir yer istiyorsanız otele gidin.
6. Adım
Emrivaki yapmayın
Misafir çağırmadan önce, ev arkadaşınıza haber verin. Olur olmaz saatlerde yabancı kişileri eve getirmeyin.
7. Adım
Ödemeleri aksatmayın
Ödemeleri aksatmayın. Sıkışık bir dönem geçiriyorsanız ve ödemelerinizi aksatmak zorunda kalacaksanız, ev arkadaşınızı durumdan haberdar edin.
Siz üstünüze düşen bütün vazifeleri yerine getirirken, ev arkadaşınız hiçbir şey yapmıyorsa yeni bir ev arkadaşlığının vakti gelmiş demektir. İyi şanslar.

Yorumlar