KADIN

189.141 kez izlendi
5 / 4.00 - 8 Oy
Gönder Sitene Ekle
İhtiyaç Listesi
  • Tel toka
  • Firkete
  • Saç spreyi
  • Pens
  • Krepe tarağı
1. Adım
Saçı parçalara ayırın
Başın tepe noktasında ve kulak üstlerinde bulunan saçları, kalın tutamlara ayırıp penslerle tutturun. Saçı parçalara ayırmak size kolaylık sağlayacaktır.
2. Adım
Krepe yapın
Başın tepe noktasından enseye kadar olan bölümünde bulunan saçları tutamlara ayırıp krepe yaparak kabartın. Tarakla üzerinden hafifçe tarayın.
3. Adım
Kulak üstündeki saçları katın
Kulak üstünde bulunan tutamları diğer saçlara katıp tarayın. Topuzun kalıcı ve pürüzsüz olmasını istiyorsanız saç spreyi kullanın.
4. Adım
Saçı yana alın
Saçları hafifçe tarayarak başın bir tarafında toplayın. Enseden başın tepe noktasına kadar, tel tokalarla tutturun. Topuzun dayanıklı olması için tel tokaların uçlarını üst üste getirin.
5. Adım
Saçları kabartın
Bir araya topladığınız saçları krepe yaparak iyice kabartın. Kulak üzerinde bulunan saçları penslerle tutturarak dağılmasını önleyin.
6. Adım
Saçları bükün
Bir araya topladığınız saçları, tokaların üzerine doğru büküp kenarlarından firkete ve tel tokalarla tutturun. Mümkünse tokaları saçın içine gizleyerek takın. Saçın uç kısımlarını topuzun içine gizleyebilir veya serbest bırakabilirsiniz.
7. Adım
Tokaları kapatın
Başın tepe noktasında bulunan tutamı krepe yaparak kabartın. Tokalarla tutturduğunuz tarafın üzerine doğru getirip tokayla tutturun. Böylece topuz yaparken kullandığınız ve gizleyemediğiniz tokaların tamamını kapatabilirsiniz.
8. Adım
Önleri yapın
Başın ön tarafında bulunan saçlara, yüz yapısına uygun olarak şekil verin.
Muz topuz kolay ve kullanışlı bir modeldir. Özellikle zamanı olmayan hanımlar için idealdir.

Yorumlar