KADIN

93.581 kez izlendi
5 / 5.00 - 7 Oy
Gönder Sitene Ekle
İhtiyaç Listesi
  • Kürdan
  • İnce tahta
  • Maket bıçağı
  • Japon yapıştırıcısı veya tutkal
  • Foreks karton
  • Raptiye
  • Tahta çay kaşığı
1. Adım
Ana gövdenin parçalarını hazırlayın
Ana gövdeyi oluşturacak iki kürdanın sivri uçlarını kesin ve 4 cm uzunluğunda iki parça elde edin. Maket bıçağı yardımıyla kürdanlara oyma süsü verin.
2. Adım
Ön ayakları hazırlayın
1.7 cm uzunluğunda iki kürdan hazırlayın. Maket bıçağı yardımıyla, ana gövdeye uygun olacak şekilde oyma süsü verin.
3. Adım
Yan parçaları hazırlayın
1.4 cm uzunluğunda 9 adet kürdan hazırlayın. Parçalardan ikisine maket bıçağı yardımıyla oyma görüntüsü verin. Bu iki parça sandalyenin yaslanma kısmı için kullanılacaktır.
4. Adım
Çalışma zemini hazırlayın
Parçaları yapıştırırken daha kolay çalışabilmek için bir zemin hazırlayın.
İPUCU
Dilediğiniz büyüklükte foreks kartona, kürdan boyunda ince foreks şeritleri köşe oluşturacak şekilde raptiyeyle tutturarak, böyle bir çalışma alanı elde edebilirsiniz.
5. Adım
Ana gövdeyi birleştirin
Uzun kürdanı foreks kartonun üzerindeki şeritlerden birine yaslayın. Kısa oymasız kürdanlardan birinin iki ucunu yapıştırıcıya batırıp, uzun parçanın ucuna yakın bir noktaya, doksan derecelik açıyla yapıştırın. Oturma bölümüyle ayakların ayrılacağı bölüme; diğer parçaya paralel olacak şekilde, kısa bir parça daha yapıştırın. Kalan uzun kürdanı da kısa kürdanların boşta kalan uçlarına yapıştırın.
6. Adım
Ön ayakları birleştirin
Ön ayakları oluşturacak parçalardan birini foreks kartonun üzerindeki şeride yaslayın. 1.4 cm uzunluğundaki bir parçayı, şeride yasladığınız kürdanın tepesine, başka bir tanesini de onun hemen altına doksan derecelik açıyla yapıştırın. Ön ayakları oluşturacak diğer parçayı, yine doksan derecelik açıyla iki kısa parçanın boşta kalan uçlarına yapıştırın.
7. Adım
Yaslanma bölümünü yapın
1.4 cm uzunluğundaki iki parçayı, birbirine paralel duracak şekilde sandalyenin sırt bölümüne yapıştırın. Oymasız parçalardan birini de bu iki parçanın boşta kalan uçlarına yapıştırın.
8. Adım
Oturma bölümünü yapın
İnce tahtadan 1.8 cm uzunluğunda bir parça kesin. Karşılıklı iki kenarına 1.4 cm uzunluğundaki son iki parçayı yapıştırın. Boşta kalan kenarlardan birini yapıştırıcıya batırıp ana gövdeye yapıştırın.
İPUCU
Oturak bölümü için ince bir tahta yerine tahta çay kaşığı da kullanabilirsiniz.
9. Adım
Ayakları yapıştırın
Ön ayakları yapıştırıcıya batırıp sandalyenin oturma bölümüne doksan derecelik bir açıyla yapıştırın.
Minyatür sandalyeniz hazır.

Yorumlar