KADIN

Migren ve baş ağrılarının tedavisinde nöralterapi nasıl uygulanır?

Hasan Doğan Op. Dr. Hasan Doğan Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı
6.998 kez izlendi
5 / 0 - 0 Oy
Gönder Sitene Ekle
Migrenin tanımlaması, nöralterapi ve klasik tıp arasında farklılık arz eden bir durumdur. Klasik tıp, her baş ağrısını strese bağlı gerilim tipi baş ağrısı, yarım baş ağrısı, migren tarzı değişik türde sınıflandırır.

Nöralterapide ise, safra kesesi karaciğer kanalına bağlı baş ağrısı, boyun sorunlarına bağlı baş ağrısı, hormonal eksenin bozukluğuna bağlı baş ağrısı ve gerilim tipi baş ağrıları gibi farklı sınıflayabilir.

Kişi migrense ve sürekli ağrı kesici alıyorsa, o hekimlik bence hekimlik olmamaktadır. İlaçla olayı baskılamaktan başka bir şey değildir. Kişi o ilaca bağımlı hale gelmektedir.

Ancak diş ağrısı çekiliyorsa, diş etinde bir rahatsızlık varsa, sinirlerin bir dalını etkileyerek beyine gidebilir. Bu da geçmeyen kronik bir baş ağrısına neden olabilir. Onu ortadan kaldırmak gerekir ki migren tedavi olsun. Ağrı kesici almak gerçek bir tedavi değildir.

Nöralterapi ya da proloterapi ile, bağlantıya enjeksiyon yapılır ve tedavi edilir. Yani nöralterapi ile bozucu alan ortadan kaldırılır, proloterapi ile orada bir sağlamlaştırma yapılır. Nöralterapinin yanı sıra bazı tedaviler de kombine olarak yapılabilir.

Migren özellikle komplike bir rahatsızlıktır. Ağız içi rahatsızlıkları, göz sorunları, psikolojik travma gibi durumlar migreni tetikleyebilir. Çok geniş bir konudur. Nöralterapi ile migreni tamamen çözmek biraz zor olsa bile, nöralterapi, proloterapi, homeopati kombinasyonu ile daha başarılı olunabilir.

Yorumlar