KADIN

6.719 kez izlendi
5 / 3.00 - 1 Oy
Gönder Sitene Ekle
Beslenme rutininde yaptığımız hatalar, mide gazını arttıran faktörlerdir. Kahvaltı yapmadan, sabah poğaça tüketilen ya da tost yenen bir beslenme rutini doğru değildir.

Beslenmede alınacak basit önlemlerle gazdan kurtulmak mümkündür. Az ve sık yemek yenmelidir. Sindirime yardımcı olması amacıyla bitki çayları kullanılmalıdır. Fiziksel aktiviteler de faydalı olmaktadır. Kişi kendini tıka basa doldurmadan, yemeğin öncesinde veya sonrasında yürüyüş yapmalıdır.

Gazı en fazla yapacak besinler laktoz, fruktoz, sorbitol ve mannitol maddeleri fazla içeren besinlerdir. Bunların çoğu sebzelerde ve meyvelerde olan kimyasal bitkisel içeriklerdir. Bu nedenle öncelikle sebze ve meyveler yasaklanır, ardından sıfırdan beslenme yapılır. Pişirme yöntemleri yeniden düzenlenir.

Meyvelerin çoğunda laktoz ve fruktoz içeriği yüksektir. Havuç, patates, kereviz, koyu yeşil yapraklı sebzelerde bu içerikler fazladır. Tahıl ve baklagiller çok gaz yapar. Ekmek şekli de değiştirilmelidir. Hoşaf ve kompostoya geçilmelidir.

Yorumlar