KADIN

5.492 kez izlendi
5 / 5.00 - 1 Oy
Gönder Sitene Ekle
Metabolizma hızını arttırabilmek için bir çok yöntem bulunmaktadır. Yürüyüş yapmak, sadece susadığı zaman değil de vücudun ihtiyacı olduğu kadar su tüketmek, alkol tüketimini azaltmak ve düzenli uyku uyumak metabolizma hızını hızlandırır. Bunların yanında hormonal düzeylerin normal seviyede olup olmadığını kontrol ettirmek ve sonucuna göre ilaç tedavisi görmek, metabolizmanın sağlıklı çalışmasını sağlar.

Beslenme konusunda ise; protein ağırlıklı ve kafein içeren gıdalar metabolizmanın hızlanmasını bir miktar desteklemektedir. Burada dikkat edilmesi gereken her besinden belli bir miktar almak ve tek tip beslenmekten kaçınmak gerekir.

Son olarak öğünleri atlamamak ve üç ana öğün yapmak ve sık sık ara öğünler yapmak da metabolizmanın hızını artıracaktır. Sadece dikkat edilmesi gereken bu öğünlerin kaliteli bir içeriğe sahip olmasıdır. Eğer çok kalorili ürünleri sık sık tüketilmesi metabolizmayı hızlandırmaktan ziyade kilo alınmasına neden olur ve metabolizmayı yavaşlatır. Bu yüzden yağ ve şeker oranı düşük gıdalar ile sık sık beslenildiğinde metabolizma daha hızlı çalışır ve daha iyi kilo verilmesi sağlanır.

Yorumlar