KADIN

2.319 kez izlendi
5 / 0 - 0 Oy
Gönder Sitene Ekle
Vücudun kendi dokusu kullanılarak yapılan rekonstrüksiyonlarda, eğer mikro cerrahi teknik kullanılmışsa, mikroskop altında dikilen damarlarda tıkanma riski olabilir. Damar tıkanıklığı, diyabet, pıhtılaşmaya meyilli hastalarda bu risk her zaman vardır. Ama bu riskler hiç olmasa bile, literatürde her zaman için bu damarların tıkanma riski vardır. Bu durumda damar tekrar açılmaya çalışılır. Açılamadığı durumda da çevrilen doku kaybedilmiş olur.

Bu durumda başka bir doku veya içeriye doku genişletici koyarak protezle rekonstrüksiyon yöntemleri yapılabilir.

Mikro cerrahi teknik kullanılmamışsa, karın ve sırt bölgesi kullanılmışsa, o dokularda kısmi olarak kayıplar görülmüşse, o kısmi kayıplar temizlenir. Elde kalan ve kaybedilmemiş doku kullanılarak rekonstrüksiyona devam edilir.

Doku genişletici ve protez koyarak rekonstrüksiyon yöntemlerinde de, yabancı bir cisim konulduğu için her zaman enfeksiyon riski vardır. Ancak bunun memeye has bir riski yoktur, her protez ameliyatı sonrası olduğu kadardır. Doku sıvısı birikmesi, içeride kan birikmesi gibi her ameliyatta olabilecek bir takım sorunlar bu ameliyatlarda da olabilir. Birikmiş olan kanın veya doku sıvısının boşaltılması söz konusu olabilir.

Nadiren de olsa, şişirme aşamasındaki deri incelebilir. Bu gibi durumlarda indirmek, beklemek, şişirmeyi geciktirmek mümkündür.

Yorumlar