KADIN

18.978 kez izlendi
5 / 5.00 - 1 Oy
Gönder Sitene Ekle
Bel fıtığı, en yaygın çalışılan hastalık grubudur. Yapılan araştırmaya göre manuel terapi gören hastalar, özellikle ağrıdan çok daha hızlı bir şekilde kurtulmuşlardır. Günlük yaşam aktivitelerini çok daha rahat ve hızlı bir şekilde yerine getirmeye başlamışlardır.

Patlamış bel fıtığı olan kişilerde bile manuel terapi uygulanmıştır. Bazı hastaların fıtığı tamamen ortadan kaybolmuştur.

Dünyada şu anda manuel terapi ile ilgili çok fazla uygulama vardır. Öncelikli olarak omurgadaki mekanik yüklenmeleri ortadan kaldırmak gerekir. Çünkü omurga havada asılı durmaktadır. Omurgayı düzgün bir pozisyona getirmezsek eğer, binen yükler çok ağır olduğu için kişinin ağrıları ortadan kalkmaz. Önce mekanik düzeltme yapılır. Dönen omurlar varsa eski yerine getirilir. Çok fazla sıkışma varsa omurların arası açılır. Yumuşak doku çalışması yapılır, kaslar gevşetilir. Kasta yaralanma varsa, bu yaralanmaların kendilerini yenilemeleri sağlanır. Onun haricinde deri ve deri altı dokusu da gevşetilir. Sinire binen bir yük varsa mümkün olduğunca sinirin üzerinden yük kaldırılmaya çalışılır. Geri kalan kısımlarda kişinin şikayetlerine göre değerlendirme yapılır.

Yorumlar