KADIN

14.270 kez izlendi
5 / 0 - 0 Oy
Gönder Sitene Ekle
Lazer lipoliz sonrası dikkat edilmesi gereken en önemli şey korse kullanımıdır. Çeşitli kaynaklarda yazdığı gibi korsenin sınırlandırılması veya sürenin kısıtlanması çok doğru bir yaklaşım değildir. Çünkü yapılan işlem liposuction ile benzerlikler içerir. Cilt altındaki bir bölgeyi boşaltıp, o bölgenin sıkılaşıp yapışması beklenir. Bu süreç içerisinde cildin cilt altı dokusuyla kavuşmasını beklemek gerekir. Dokuları destekleme süresi 1-3 hafta arasında değişmektedir. Süreç, yapılacak bölgeye göre hekim tarafından belirlenir. Korsenin en az 3 hafta 24 saat kullanımı, daha sonra da 3 aya kadar 8-12 saat geceleri kullanılması önemlidir. Daha küçük alanlarda bu süre kısalabilir.

Bütün işlemlerde olduğu gibi lazer lipoliz sonrasında da ödem tehlikesi vardır. İlk etapta liposuctiondan bile fazla olabilir. Ödemin atılma süreci 3-4 haftayı bulabilir. Bu süreç içerisinde bol bol masaj yapılması çok önemlidir.

Gezmeyle veya sporla ilgili sınırlamalar tamamen hastanın kendisine aittir. Hasta kendini ne zaman daha rahat hissederse sporunu ve egzersizini yapabilir.

Yorumlar