KADIN

63.830 kez izlendi
5 / 4.86 - 7 Oy
Gönder Sitene Ekle
Kremalı tavuklu makarna yapmak için; öncelikle ocağın altını açıyor ve teflon bir tencereye yaklaşık 2 yemek kaşığı kadar zeytinyağı döküyoruz. Yağın kızmasını beklerken biberleri doğrayabilirsiniz.

Kızgın yağ içine, en geç piştiği için ilk olarak tavuğu döküyoruz. Tavuğu karıştırıp ocağın altını orta ateşe alıyoruz, eş zamanlı olarak pişmesi için de bir diğer tencereye kaynamış su ekliyoruz. Bu esnada kolaylık olması açısından domatesleri doğruyoruz. Kaynayan makarna suyunun içerisine yaklaşık bir çay kaşığı kadar tuz ekliyoruz. Birkaç damla da sıvı yağ döküyoruz. Kaynadıktan sonra penne makarnayı kaynayan suyun içerisine boşaltıyoruz. Üzerini az bir miktarda açık bırakıp pişmeye bırakıyoruz.

Tavuklar belli bir pembelik seviyesine geldikten sonra, küp küp doğranmış soğanları üzerine ekliyoruz. Ara ara karıştırdığımız makarnanın altını kapatıp süzüyoruz. Üzerine kesinlikle su dökmüyoruz.

Tavuk ve soğanın üzerine, yeşil ve kırmızı biberleri ilave ediyoruz. Son olarak da domatesleri ekliyoruz. Domateslerin yumuşaması için kapağını kapatıp orta ateşte pişmeye bırakıyoruz. Belirli bir pişme seviyesine gelen karışıma krema ekliyoruz. Üzerine pul biber serpiştiriyoruz. Bir çay kaşığı kadar kekik ve bir çay kaşığı kadar tuz ilave ediyoruz. Ardından karıştırıyoruz.

Makarna tenceresinin içerisine bir yemek kaşığı kadar tereyağı koyup erimeye bırakıyoruz. Cızırdamaya başlayan tereyağının içerisine makarnayı döküyoruz. İçerisine bir miktar tuz ekliyoruz ve iyice karıştırıyoruz. Makarnanın altını kapatabiliriz.

Sosun katılık derecesine, zevkinize göre karar verebilirsiniz. İstenen kıvama gelen sosun altını kapatabilirsiniz. Şimdi sunuma geçme zamanı.

Yorumlar