KADIN

Kötü giden ilişki nasıl düzeltilir?

27.750 kez izlendi
5 / 5.00 - 2 Oy
Gönder Sitene Ekle
Coşkulu bir aşkla başlayıp, tarifsiz bir nefretle biten nice ilişki olmuştur. Oysa insanlık için küçük kendiniz için büyük bir adım atarak her şeyi yeniden şekillendirebilirsiniz.
1. Adım
İlişkinizi değerlendirin
İlişkinizin ne zamandır kötüye gittiğini, nasıl bu hale geldiğini iyice tartıp değerlendirin. Sorun yaratan, tartışmalara sebep olan her şeyi hatırlamaya çalışın.
2. Adım
Ne istediğinize karar verin
Bu ilişkiyi gerçekten sürdürmek isteyip istemediğinize karar verin. Yaşanan kırgınlıkları unutabileceğinizden emin olun.
3. Adım
Karşılıklı konuşun
Kötüye gidişin nedenlerini, neler yapılabileceğini karşılıklı konuşun. Konuşurken seslerin yükselmemesine özen gösterin.
4. Adım
Karşı tarafı dinleyin
Karşı tarafı yargılamadan, eleştirmeden dinleyin. Hemen savunmaya geçmeyin. İki tarafın da haklı olduğu yanlar olabileceğini aklınızdan çıkarmayın.
5. Adım
Suçlu aramayın
Suçlu aramayın. İlişki iki kişi tarafından yaşanır. Olumlu ya da olumsuz gelişen olaylar iki tarafın sorumluluğundadır. Böyle durumlarda yapılacak en son şey bir suçlu aramaktır.
6. Adım
Ara verin
Karşılıklı konuştuktan sonra, bir süre birbirinizden uzaklaşın. Kısa süreli bir ayrılık iki tarafa da iyi gelecektir.
7. Adım
Sakin kafayla düşünün
Sakin kafayla her şeyi değerlendirdikten sonra son bir kez, ne yapmak istediğinizi karşı tarafla paylaşın.
8. Adım
Bir uzmandan yardım alın
İlişkinizi kurtarmak konusunda gerçekten kararlıysanız, bir uzmandan yardım alın. Birlikte katılacağınız terapiler sayesinde daha hızlı yol katedebilirsiniz.
Kararlı bir tutum sergilediğiniz sürece, hayatınızda istediğiniz zaman yeni bir sayfa açabilirsiniz.

Yorumlar