KADIN

Köpeklere verilen ileri itaat eğitiminin içeriği nedir?

Duygu Çınar Duygu Çınar Köpek Eğitmeni

Köpek Eğitimi

1 Köpek seçiminde nelere dikkat edilmelidir? 2 Köpek eğitimine ne zaman başlanmalıdır? 3 Köpeklere gel komutu nasıl öğretilir? 4 Evde köpek bakmanın ne gibi yararları vardır? 5 Köpek sahibi olmadan önce bilinmesi gerekenler nelerdir? 6 Evde bakımı en kolay köpek cinsi hangisidir? 7 Eğitimi en zor köpek cinsi hangisidir? 8 Köpekler için itaat eğitimi neden gereklidir? 9 Köpeklere verilen temel itaat eğitimi hangi komutları kapsar? 10 Köpeklere verilen ileri itaat eğitiminin içeriği nedir? 11 Evde köpeğin lider olduğu nasıl anlaşılır? 12 Köpeklere verilen bodyguard ve alan koruma eğitiminin içeriği nedir? 13 Evde köpek bakımı için hangi koşullar sağlanmalıdır? 14 Chihuahua ırkının özellikleri nelerdir? 15 İyi eğitilmiş bir köpek nasıl anlaşılır? 16 Köpeklerin ayrılık korkusunu yenmesine nasıl yardımcı olunur? 17 Köpek eğitimini olumsuz etkileyecek davranışlar nelerdir? 18 Yavru köpek eğitiminin yetişkin köpek eğitiminden farkı nedir? 19 Sahiplenilen sokak köpeği nasıl eğitilmelidir? 20 Köpekler için kafes eğitimi neden gereklidir? 21 Köpeklere kafes eğitimi nasıl verilmelidir? 22 Köpek ne zaman sahiplenmelidir? 23 Köpekle sahibi arasındaki bağ nasıl güçlendirilir? 24 Köpeklere tuvalet eğitimi nasıl verilir? 25 Köpeklere sosyalleştirme eğitimi nasıl verilir? 26 Köpek eğitimi için profesyonel yardım almak gerekir mi? 27 Köpeklerde sık rastlanan davranış bozuklukları nelerdir? 28 Köpek eğitiminde ödül - ceza sistemi nasıl olmalıdır? 29 Rottweiler ırkının özellikleri nelerdir? 30 Alman çoban köpeğinin ırk özellikleri nelerdir?
19.080 kez izlendi
5 / 1.00 - 2 Oy
Gönder Sitene Ekle
İleri itaat eğitimi, köpeğin temel itaat eğitimi bittikten sonra başlanan bir eğitimdir. Komutları temel itaat ile hemen hemen aynıdır. Fakat köpek bu komutları kayışla yapıyorken ileri itaat eğitiminde kayışsız yapar.

Yine tam yanınızda kayış olmadan sizinle beraber yürür, durduğunuz zaman otomatik olarak oturur, köpeğiniz uzaktayken hareketlerle ya da sadece komutunuzla otur-yat komutlarına itaat eder. İleri itaatte gel komutu eklenir ve köpek ne zaman olursa olsun gel dediğiniz anda yaptığı şeyi bırakıp size doğru gelir.

İleri itaatte temel itaate göre bekle komutundaki süre biraz daha uzundur. İleri itaat eğitiminde köpeğin içgüdüsünün yüksek olması size fayda sağlayabilir, eğitimi biraz daha kolaylaştırabilir.

İleri itaat eğitimine genel olarak itaati yüksek olan ırklar Alman çoban köpekleri, rottweiler, doberman, snauzer gibi ırklar katılır.

Yorumlar