KADIN

Köpeklere verilen bodyguard ve alan koruma eğitiminin içeriği nedir?

Duygu Çınar Duygu Çınar Köpek Eğitmeni

Köpek Eğitimi

1 Köpek seçiminde nelere dikkat edilmelidir? 2 Köpek eğitimine ne zaman başlanmalıdır? 3 Köpeklere gel komutu nasıl öğretilir? 4 Evde köpek bakmanın ne gibi yararları vardır? 5 Köpek sahibi olmadan önce bilinmesi gerekenler nelerdir? 6 Evde bakımı en kolay köpek cinsi hangisidir? 7 Eğitimi en zor köpek cinsi hangisidir? 8 Köpekler için itaat eğitimi neden gereklidir? 9 Köpeklere verilen temel itaat eğitimi hangi komutları kapsar? 10 Köpeklere verilen ileri itaat eğitiminin içeriği nedir? 11 Evde köpeğin lider olduğu nasıl anlaşılır? 12 Köpeklere verilen bodyguard ve alan koruma eğitiminin içeriği nedir? 13 Evde köpek bakımı için hangi koşullar sağlanmalıdır? 14 Chihuahua ırkının özellikleri nelerdir? 15 İyi eğitilmiş bir köpek nasıl anlaşılır? 16 Köpeklerin ayrılık korkusunu yenmesine nasıl yardımcı olunur? 17 Köpek eğitimini olumsuz etkileyecek davranışlar nelerdir? 18 Yavru köpek eğitiminin yetişkin köpek eğitiminden farkı nedir? 19 Sahiplenilen sokak köpeği nasıl eğitilmelidir? 20 Köpekler için kafes eğitimi neden gereklidir? 21 Köpeklere kafes eğitimi nasıl verilmelidir? 22 Köpek ne zaman sahiplenmelidir? 23 Köpekle sahibi arasındaki bağ nasıl güçlendirilir? 24 Köpeklere tuvalet eğitimi nasıl verilir? 25 Köpeklere sosyalleştirme eğitimi nasıl verilir? 26 Köpek eğitimi için profesyonel yardım almak gerekir mi? 27 Köpeklerde sık rastlanan davranış bozuklukları nelerdir? 28 Köpek eğitiminde ödül - ceza sistemi nasıl olmalıdır? 29 Rottweiler ırkının özellikleri nelerdir? 30 Alman çoban köpeğinin ırk özellikleri nelerdir?
39.209 kez izlendi
5 / 4.60 - 5 Oy
Gönder Sitene Ekle
Bir köpeğin koruma eğitimi alabilmesi ve bu görevi eksiksiz yerine getirebilmesi için sahip olması gereken bazı özellikler vardır. Özellikle yüksek içgüdüler, av içgüdüsü, savunma içgüdüsü, gelişmiş his ve koku duyularına ihtiyaç vardır.

Koruma eğitimi mutlaka bir uzman ile yapılmalıdır. Köpek sahibi kendi kendine, kulaktan dolma bilgiler ile koruma eğitimi vermeye çalışırsa; bunun sonucu eğitimin başarısız olması ile kalmaz aynı zamanda köpeğin kendi liderliğini ispatladığı durumlarda, tehlikeli olaylar ile karşılaşma durumu da söz konusu olabilir. Örneğin köpeğin durdurulamaz ve kontrol edilemez bir şekilde bir çocuğa, başka bir yetişkine ya da başka bir canlıya saldırması gibi.

Koruma eğitiminin amacı köpeğin yüksek av ve savunma içgüdüsünü denetim altına almak, tek komut ile saldırma ve yine sahibinden gelecek komut ile o saldırıyı bırakmasını sağlamaktır. Bu içgüdüye girilmiş bir köpeği tek komut ile o durumdan çıkarabilmek de ciddi bir çalışma ve profesyonel bir eğitim ister.

Koruma alanında en iyi görev yapan ırklar; Alman çoban köpeği, doberman, rottweiler, malinua ırklarıdır.

Koruma eğitimi yine köpeğin özellikleri ve eğitimin kalitesine göre 45 ile 60 gün arasında sürebilir.

Yorumlar