KADIN

Köpek Eğitimi

1 Köpek seçiminde nelere dikkat edilmelidir? 2 Köpek eğitimine ne zaman başlanmalıdır? 3 Köpeklere gel komutu nasıl öğretilir? 4 Evde köpek bakmanın ne gibi yararları vardır? 5 Köpek sahibi olmadan önce bilinmesi gerekenler nelerdir? 6 Evde bakımı en kolay köpek cinsi hangisidir? 7 Eğitimi en zor köpek cinsi hangisidir? 8 Köpekler için itaat eğitimi neden gereklidir? 9 Köpeklere verilen temel itaat eğitimi hangi komutları kapsar? 10 Köpeklere verilen ileri itaat eğitiminin içeriği nedir? 11 Evde köpeğin lider olduğu nasıl anlaşılır? 12 Köpeklere verilen bodyguard ve alan koruma eğitiminin içeriği nedir? 13 Evde köpek bakımı için hangi koşullar sağlanmalıdır? 14 Chihuahua ırkının özellikleri nelerdir? 15 İyi eğitilmiş bir köpek nasıl anlaşılır? 16 Köpeklerin ayrılık korkusunu yenmesine nasıl yardımcı olunur? 17 Köpek eğitimini olumsuz etkileyecek davranışlar nelerdir? 18 Yavru köpek eğitiminin yetişkin köpek eğitiminden farkı nedir? 19 Sahiplenilen sokak köpeği nasıl eğitilmelidir? 20 Köpekler için kafes eğitimi neden gereklidir? 21 Köpeklere kafes eğitimi nasıl verilmelidir? 22 Köpek ne zaman sahiplenmelidir? 23 Köpekle sahibi arasındaki bağ nasıl güçlendirilir? 24 Köpeklere tuvalet eğitimi nasıl verilir? 25 Köpeklere sosyalleştirme eğitimi nasıl verilir? 26 Köpek eğitimi için profesyonel yardım almak gerekir mi? 27 Köpeklerde sık rastlanan davranış bozuklukları nelerdir? 28 Köpek eğitiminde ödül - ceza sistemi nasıl olmalıdır? 29 Rottweiler ırkının özellikleri nelerdir? 30 Alman çoban köpeğinin ırk özellikleri nelerdir?
75.422 kez izlendi
5 / 4.20 - 5 Oy
Gönder Sitene Ekle
Bir çok köpek sahibine göre köpeğin yaşı kaç olursa olsun, günde iki kere dışarı çıkarılması yeterlidir. Fakat bu yanlıştır.

Köpeklerin tuvalet düzeni; yedinci haftadan dördüncü aya kadar günde 4 kere, dördüncü aydan yedinci aya kadar günde 3 kere, yedinci aydan sonra da günde 2 kere tuvalete çıkarmak şeklinde olmalıdır.

Tuvalet eğitimini beslenme düzeniyle paralel olarak yapmak eğitim sürecini hızlandırır ve kolaylaştırır. Standart bir program belirleneceğinden, köpeklerin önünde sürekli mama ve su bulundurulmaması gerekir. Çünkü bu kazalara sebep olabilir.

Her gün belirlenen saatte yemek verilmelidir, köpek yemeğini yedikten sonra kaplar kaldırılmalıdır. Tuvalet eğitimi süresince bunlar yapılmalıdır. Çünkü köpek yemeğini yedikten sonra tuvaletini yapacağından, "tuvaletini yapmanı istediğim yer burası" mesajı en net yemeklerden sonraki zamanlarda verilebilir.

Köpek yemeğini yedikten sonra tuvaletini nereye yapması isteniyorsa oraya götürülür, serbest bırakılır. Bunun için 2-3 metrelik uzun kayışlar kullanılabilir. Köpek istenilen yere tuvaletini yaptıktan sonra bolca ödüllendirilir ve tekrar aynı yere yapması için teşvik edilir.

Tuvalet eğitiminde kesinlikle negatif davranış yoktur. Gazeteyle dövmek, burnunu dışkıya sürmek ya da bağırıp azarlamak eğitimi son derece yavaşlatacak ve geriletecek davranışlardır. Bu negatif hareketler, bazı karakterlerdeki köpekler için, gelecekte heyecanlanma ve strese girme durumunda altına kaçırma olarak geri dönebilir.

Yorumlar