KADIN

Köpek Eğitimi

1 Köpek seçiminde nelere dikkat edilmelidir? 2 Köpek eğitimine ne zaman başlanmalıdır? 3 Köpeklere gel komutu nasıl öğretilir? 4 Evde köpek bakmanın ne gibi yararları vardır? 5 Köpek sahibi olmadan önce bilinmesi gerekenler nelerdir? 6 Evde bakımı en kolay köpek cinsi hangisidir? 7 Eğitimi en zor köpek cinsi hangisidir? 8 Köpekler için itaat eğitimi neden gereklidir? 9 Köpeklere verilen temel itaat eğitimi hangi komutları kapsar? 10 Köpeklere verilen ileri itaat eğitiminin içeriği nedir? 11 Evde köpeğin lider olduğu nasıl anlaşılır? 12 Köpeklere verilen bodyguard ve alan koruma eğitiminin içeriği nedir? 13 Evde köpek bakımı için hangi koşullar sağlanmalıdır? 14 Chihuahua ırkının özellikleri nelerdir? 15 İyi eğitilmiş bir köpek nasıl anlaşılır? 16 Köpeklerin ayrılık korkusunu yenmesine nasıl yardımcı olunur? 17 Köpek eğitimini olumsuz etkileyecek davranışlar nelerdir? 18 Yavru köpek eğitiminin yetişkin köpek eğitiminden farkı nedir? 19 Sahiplenilen sokak köpeği nasıl eğitilmelidir? 20 Köpekler için kafes eğitimi neden gereklidir? 21 Köpeklere kafes eğitimi nasıl verilmelidir? 22 Köpek ne zaman sahiplenmelidir? 23 Köpekle sahibi arasındaki bağ nasıl güçlendirilir? 24 Köpeklere tuvalet eğitimi nasıl verilir? 25 Köpeklere sosyalleştirme eğitimi nasıl verilir? 26 Köpek eğitimi için profesyonel yardım almak gerekir mi? 27 Köpeklerde sık rastlanan davranış bozuklukları nelerdir? 28 Köpek eğitiminde ödül - ceza sistemi nasıl olmalıdır? 29 Rottweiler ırkının özellikleri nelerdir? 30 Alman çoban köpeğinin ırk özellikleri nelerdir?
32.375 kez izlendi
5 / 4.00 - 5 Oy
Gönder Sitene Ekle
Bir köpeğin sosyalleşmesi eğitimi kadar hatta eğitiminden bile daha fazla önemlidir. Çünkü bir köpek ne kadar eğitimli olursa olsun, sosyal bir ortamda dış uyarıcılar dolayısıyla strese giriyorsa ya da agresifleşiyorsa, o esnada verilen hiç bir komuta uymayacaktır. Dolayısıyla verilen eğitim o anlarda geçersizdir.

Sosyalleşme yavruluktan başlamalıdır. Yavru köpek diğer canlılara, insanlara, arabalara olumlu algılarla alıştırılmalıdır. Mesela ilk veterinere gidiş genelde köpekler için iğne anlamına geldiğinden dolayı, veterineri olumsuz bir şeyle bağdaştırırlar. Köpekte bir olayla ilgili olumlu bir algı yaratmak istiyorsak, sevdiği oyuncaklar ve ödüller devreye girebilir.

Yorumlar